anetadela1

Jaký je negativní vliv očkování?

Psalo se tady o očkování. Někdo napsal, že má i negativní vliv. S jakým negativním vlivem jste se setkali? Já osobně s žádným, u dětí taky ne a v rozsáhlé rodině taky ne. Proč teda nejsou zprávy i o tom, že se někdo nechal očkovat a dopadlo to pro něj zle. Asi je toho minimum a hůř dopadnou ti, kteří se nenechali očkovat nemyslíte?

Nejlepší odpověď
annas

Na adrese najdete zkušenosti maminek s očkováním dětí, názory pro a proti.

Zdroj: http://www.ma­minka.cz/clanek/de­ti-a-materstvi/dame-vcelicku

Další odpovědi
Wareg

Zkuste třeba tento odkaz… http://www.vak­ciny.net/pravi­delne_ockovani/HBV­.htm#13

afro.minerva

My jsme měli jenom zvýšenou teplotu. To co jsem pocítila nevíc bylo, když mi bylo horko. Pokaždé když má maličká horečku a já kojím, tak cítim v tělo horkost. Nevím, jestli je to nějak fyziologické, a nebo se do ní vžívám, ale prostě to tak cítím. Jinak to trvalo vyždycky tak 2 dny. Dala jsem jí něco na horečku a někdy začervenal trošičku vpich, ale jinak nic.

Já jsem taky neslyšela o žádných vedlejších účincích. V příbalových informacích o tom píšou, ale to je stejný u většiny léků.

Nějakej doktor prý napsal nějakou knihu, kde to pitvá a najednou se kdejaká mamča cítí jako fundovaný odborník. A to jim ani nedochází, že si na tom určitě ten doktor hlavně mláti kapsu.

blesk26

Svůj názor na tuto záležitost jsem už napsal do té minulé otázky, ale zkusím tady uvést konkrétnější případy. Ačkoliv nemám žádné osobní zkušenosti, věřím že v tom něco bude.

Spojitost očkování a negativních vlivů na děti se jen velmi těžko dokazuje, ale některé statistiky si myslím, že hovoří docela jasně.

Jednak se uvádí spojitost mezi očkováním a syndromem náhlého úmrtí. Jediná prokazatelná spojitost je ta, že dítě nejčastěji umírá jen několik dní po naočkování. Přímé důkazy, že za to může očkování nejsou. Ale podle článku na webu, který uvádím ve zdroji, v Japonsku posunuli hranici očkování dětí na dva roky (ne měsíce) a následkem toho dramaticky klesl počet případů tohoto náhlého úmrtí. Není možné, že tam je spojitost?

Všimla jste si, jak se poslední dobou obrovským tempem množí případy různých dyslektiků, dysgrafiků, nevím jakých všech možných dys…, hyperaktivit, autismů, ale i Alzheimerů? Přijde mi, že hodně velká část dětí/mých spolužáků, které znám, má papír na něco podobného. To přece nemůže být přirozené. A právě očkování je spojováno s příčinou vzniku těchto poruch. Ve článku ve zdroji jsou pěkně popsané procesy, které se v mozku dějí, když vpravíte do těla vakcínu. Mozek se také brání, a to po delší dobu, než by to bylo v případě opravdového onemocnění, čímž sám sebe poškozuje. Přesně tomu nerozumím, přečtěte si, uvidíte.

Toto ale bohužel nejde jednoduše prokázat a hlavně není zájem! Sama určitě víte, kolik takové naočkování stojí (když ne vás, tak pojišťovnu). Firmy, které tyto vakcíny vyrábí jsou jedny z nejbohatších firem světa, tam se točí nepředstavitelné peníze. Teď si představte, že by se zjistilo, že očkování není zdravé – co by se stalo? Ono to je jedno, protože to se nestane, vždycky totiž jde zaplatit pár studií, které jiné opravdové studie vyvrátí.

V Africe masovým očkováním vyvraždili velké množství lidí, protože jak byli podvyživení, tak tu zátěž zkrátka jejich těla nepřežila. Tedy zátěž na organismus tam neprokazatelně bu­de.

Já vím, že vám asi připadá, že tady plácám blbosti, že přeci co se mohlo stát v africe, nebo píšou někde na internetu jsou věci, které nemusejí být ani pravda a já souhlasím, že nemusejí, protože jsme to nikdo na vlastní oči neviděl. Ale raději s rezervou uvěřím takovýmto zdrojům, než zaplaceným médiím.

Za mala jsem také prošel poměrně velkým množstvím očkování a také jsem si prodělal poměrně velké množství zdravotních komplikací. Měl jsem velmi oslabenou imunitu, že do mě museli píchat různé podpůrné prostředky, trpěl jsem různými alergiemi, prý tam byla i nějaká pohybová vada … naštěstí jsem spoustu z toho překonal a jsem dnes celkem zdravý, ale napadá mě, jestli tam s tím očkováním nebyla nějaká souvislost?

Všechno jsou jen spekulace, ale myslím, že je na Vás jako na matce, pokud se cítíte za své dítě odpovědná (a jsem si jist, že ano), abyste prozkoumala všechny možné následky, které by to mohlo mít, než se do toho vrhnete.

Doufám, že mě za to hned nezatratíte a doufám, že ať se rozhodnete/jste se rozhodla jakkoliv, že to dobře dopadne ;)

Zdroj: http://www.ro­zalio.cz/index­.php?option=com_con­tent&task=view&id=131&I­temid=161

Nuk nuk

Očkování nemá negativní vliv stoprocentně a ten jeho pozitivní je samozřejmě jasný a nesporný.
NEgativní následky ale některé vakcíny mít mohou a to především u jedinců s oslabenou imunitou – pradoxně. Proč? Protože každá očkovací vakcína je především složená z těch mikrobů (živá vakcína) které by jinak způsobili danou chorobu nebo částí jejich těl (mrtvá vakcína). Úkolem vakcíny je tedy dostat malý počet těchto původců do těla a to si potom jejich ničením vytváří protilátky. To probíhá, je-li v těle jinak všechno v pořádku.
Pokud ale je obranyschopnost nižší, tělo se neubrání a protilátky si nevytvoří. V takovém případě může místo vzniku protilátek dojít k nežádoucí reakci, k vypuknutí dané nemoci, k alergické reakci na jinou složku vakcíny atd. Většina dětských vakcín obsahuje více než „jednu nemoc“, takže pokud je dítě oslabené, může být nežádoucí reakce velice vážná.V některých případech může opravdu hrozit až umrtí.
V současné době se navíc hodně diskutuje, zda očkovat nadále novorozence hned v porodnici proti TBC, protože některé nežádoucí reakce na tuto vakcínu nelze u takto malých dětí včas rozpoznat. Lékařská komora proto uvažuje o posunutí tohoto očkování na pozdější věk, kdy už to nehrozí tolik a navíc to lze rozpoznat.

No, jak mohou dopadnout ti, kdo nejsou očkovaní? V ideálním případě se nic nestane, protože většina očkovaných nemocí už dnes není tak častá. Nicméně, ani jedna není úplně vymícená. V Německu před nedávnem řádily záškrt a černý kašel. Takže neočkovaným do určité míry hrozí, že něčím takovým onemocní.

Osobně si ale myslím, že riziko nežádoucích účinků a je nesrovnatelně nižší než průběh a následky většiny očkovaných chorob.

Zlatomuska

Dle toho, o jaké ockování jde. Některá ockování u mylých dětí jsou povinná z velice dobrých důvodů, ale ockování tzv.navíc bych nedoporucovala. Dostáváte totiz do sebe látky, tzv. toxiny, se kterými si tělo nedokáze poradit a které negativně ovlivnují vás organismus. Bpohuzel následky se mohou projevit az po letech. Je to prostě zásah do organismu. A těch skodlivých látek dostáváme do těla spatnou zivotosprávou tolik, ze pak se nemůzeme divit takovému vzrůstu civilizacních chorob jako jsou cévní onemocnění, rakovina a pod. Nase těla nemohou vydrzet vse. Stací, ze za posledních 100 let jsme vynalezli pres 50000chemickýchlá­tek, která príroda nezná. Mozná lidem něco zachrání zivot, ale mnoha jim ho zase sebere. Príroda není hloupá a ví co dělá..a my si jen znecistujeme ovzdusí a vymýslíme nesmysly. A uz se nám to vrací…