Avatar uživatele
Registrovaný

Jaký je min. odvod DPH u s.r.o.?

Zdravím, měl bych dotaz. Musí s.r.o.čko odvádět DPH, když máš obrat nižší než 1 mil. Kč? ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Nemusí. Má předepsané jen účetnictví.
Doplňuji:
Tazatel psal nižší a ne minimální obrat. V tom je rozdíl. Pak se jen naučit formulovat otázky.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Bez ohledu na formu (s.r.o., a.s....) je hranicí 750.000,- (od 1. 1. 2015) a další důvody, proč se podnikatelský subjekt musí registrovat plátcem DPH, si najdeš v Zákonu o DHP, §6 ( http://business.center.cz/… )...
;-)
Doplňuji:
Jo jo, omlouvám se - pro 2015 zůstává hranice obratu 1.000.000,-, snížení limitu ´neprošlo´.
;-)
Mosoji - díky za upozornění/opravu.


Avatar uživatele
Zlatý

Jedeme dál a mateme lidi.
Minimální hranice pro povinnost být plátcem DPH, 750 000 Kč obratu / rok nebyla schválena ani předložena do parlamentu ke schválení. Zůstává ten 1 000 000 Kč obratu za rok.

Nadpis otázky ale hódně koliduje s tím na co se vlastně ptáš.
Doplňuji:
Tvoje poděkování je jako kousnutí hadem.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Gecco mně neděkuj, stejně to není upřímné. Omluv se tazateli.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.