barusee

Jaký je maximální počet hodin v práci, které může osoba mladší 18 let vykonat za den?

Nejlepší odpověď
tom004

Pracovní doba u osob nezletilých je stanovena na 6 hodin denně. Doufám,že se to nezměnilo.Tady je to úplně přesně.
S mladistvými lze uzavřít pracovní poměr na dobu určitou i neurčitou. Do 16 let věku zaměstnance však může být pracovní doba nejvýše 30 hodin týdně. Dohody o pracovní činnosti a dohody o provedení práce mohou mladiství vykonávat, jen pokud tím nebude ohrožen jejich zdravý vývoj nebo příprava na povolání. Mladistvý zaměstnanec nesmí podepsat dohodu o hmotné zodpovědnosti a nemohou to udělat ani jeho zákonní zástupci. Před uzavřením pracovní smlouvy s mladistvým je zaměstnavatel povinen si vyžádat vyjádření zákonného zástupce (rodiče, opatrovníka). Rovněž v případech ukončení pracovního poměru je zaměstnavatel povinen spolupracovat se zákonným zástupcem mladistvého. Při této spolupráci není nutná písemná forma, ale zaměstnavatel má ze zákona povinnost se zákonným zástupcem komunikovat. Avšak není rozhodující, zda zákonný zástupce se vznikem či skončením pracovního poměru vysloví souhlas nebo nesouhlas, je zde pouze zaměstnavatelova povinnost rodiče informovat, a to pod pokutou až do výše jednoho milionu Kč.
http://www.fi­nancninoviny.cz/ka­riera/index_vi­ew.php?id=1758­99

Další odpovědi
standa

8 hod.

(§ 79a zákoníku práce v platném znění)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast4h1.aspx