Otazník123

Jaký je maximální dovolený počet vyučovacích hodin týdně ?

Není protizákonné aby na střední průmyslové škole byl počet vyučovacích hodin v týdnu 40 a více ? Někde sem četl že max. povolený počet je do 35 hod. týdně.

Odpovědi
ReHu

Pročetl sis váš školní řád?

ivzez

Protizákonné to určitě nebude, to si žádný ředitel školy nedovolí.

Počet vyučovacích hodin závisí na typu školy. Jiný počet je
pro gymnázia a další školy, v nichž příprava (výuka) probíhá
jenom ve škole, jiné je to v případě škol s praktickou výukou,
sportovních škol, …

Dále je potřeba rozlišit povinné a nepovinné předměty. Uvádějí-li
se někde počty hodin, týkají se pouze povinných předmětů.

Více v § 26 školského zákona:
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-561#p26

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-561#p26

sesednizkola

Co bych za to dál vrátit se na střední a začít znovu… Klidně bych přežil 40 hodin týdne… Počkej, vzpomeneš si až nastoupis do práce hned první směnu. Léta na střední jsou jedny z nejhezčích v životě