Lachtan

jaký je mail na instituci, kam lze darovat tělo?

Ráda bych pro případ smrti darovala své tělo odpovědné lékařské instituci (fakultě, ústavu, nemocnici) k výzkumu a léčebnému využití. Zároveň ale abych byla chráněná, aby mi pro známost této nabídky nehrozilo odněkud předčasné ohrožení.

Nejlepší odpověď
Wareg

Dobrý den, tuto otázku bych směřoval možná přímo na Ministerstvo zdravotnictví. Každopádně běžnou praxí je, že po smrti jsou člověku automaticky odebrány orgány, které mohou sloužit jiným. V případě nesouhlasu se musíte vyjádřit před svou smrtí písemně, snad ověřit i u notáře.