novvem

Jaký je hlavní rozdíl mezi elektricky napájeným vlakem a tramvají?

Nejlepší odpověď
Dismas

led: A co tramvaj Liberec-Jablonec?

Další odpovědi
led

Vlak sa používa ako koľajový prostriedok na hromadnú dopravu medzi obcami.
(Tramvaj) Električka na koľajovú hromadnú dopravu v rámci obce.
Ale rozdiel je aj v konštrukcii jednotlivých druhov vozidiel.

gecco

Poradím ti – je to v pohonu…
Tak si pročti poznámky na napiš ten DÚ sám…
😉

Klaproth

Hlavní rozdíl je v trakčním napětí. Vlaky u nás používají 3 kV ss nebo 25 kV~50 Hz nebo 15 kV~16 2/3 Hz. Dříve se používalo i 1,5 kV ss. Tramvaje mají obvykle 600 V nebo 750 V ss.

Dismas – nejenom Liberec-Jablonec ale i Most-Litvínov.

Emefej

Vlak houká, tramvaj zvoní.

led

Dismas súhlasím, nie je to len táto trať, to isté by ste mohli povedať aj na Ostravu, nájdu sa aj v zahraničí, v pláne je obnovenie električky Bratislava-Viedeň (v súčasnosti to rieši vlaková a autobusová doprava), ale hlavná úloha električky je mestská hromadná doprava

led

Dismas dala som vám bod za upozornenie, ale diskusná otázka „led: A co tramvaj Liberec-Jablonec?“ nie je riadna odpoveď na hlavnú otázku:
„Jaký je hlavní rozdíl mezi elektricky napájeným vlakem a tramvají?“ to ste nezodpovedali.