Jaký je hlavní důvod vytvoření předčasných důchodu?

Je to proto, aby stát ušetřil peníze, nebo vytvořil nová pracovní místa? A myslíte si, že je o předčasných důchodech ve stání správě zájem?

Nejlepší odpověď
Drap

Ve státní správě určitě žádný velký zájem neni. Jen v případě že by bylo na pořadu propuštění.

Další odpovědi
Alesh

Tak je to určitá možnost pro lidi, co už mají splněno a nevadí jim nějaké to pokrácení výše důchodu. Podle mě to procento zájemců je plus mínus rovnoměrné, bez ohledu na to, zda člověk dělá ve státním nebo soukromém sektoru. Mnohdy tím kritériem je zdravotní stav.

anonym

Vytvořením předčasných důchodů vznikla státu možnost, jak okrást důchodce.Protože si vláda (ODS a pod.) spočítala, že do důchodu odcházejí ti, co za socialismu nejvíce dřeli (dělníci ve fabrikách, zemědělci, horníci).Ti všichni mají podlomené zdraví a tím, že by pracovali do důchodu, který jim určila vláda, tak by měli více.Takhle se kolik miliard ušetří tím, že dostanou menší důchod.A tito důchodci raději ušetří pár stovek (někdy i tisíců) než by s čepicí v ruce (obrazně řečeno) PROSILI o práci.Vidím to podle sebe…na osobních oddděleních se divili, proč v šedesáti ještě hledám práci a proč raději nejdu do předčasného důchodu.

da ny

Důvodů je několik,
v době jeho zavedení se hodně propouštělo…, být odesílán PÚ k novým zaměstnavatelům a věčně odmítán… :(
Jiní už nezvládají pracovní tempo, ale na získání ID je jejich zdravotní stav ještě velmi dobrý.
Uvolní se pracovní místo pro mladší ročníky… Často však pracovník odejde do důchodu a pracuje dál (má 2 příjmy a konečně slušné ;)). To dříve možné nebylo, až asi po 2 letech. Ti mladí za nízký plat dělat nechtějí/nemohou, není na ně údajně spolehnutí a zůstávají doma s malými nemocnými dětmi.......
Často pravda ČSSZ ušetří pár stovek
A NAOPAK:
Někdy je na tom člověk lépe, pokud odejde do předčasného důchodu. Pokud má mít po dobu těchto 3 let, nebo posledního roku velmi nízký příjem /poloviční) ze zaměstnání, odchází v řádném termínu s nižší částkou, než kdyby !využil" předčasného důchodu. Někdy je dobré nechat si spočítat (zapatit) obě varianty. Je škoda, že tuto „službu“ neposkytuje ČSSZ.
Nebo čekat jako neúspěšný adept na zaměstnání při evidenci na PÚ, po 12 měsících již bez příjmu. U každého je to jinak.
http://www.pe­nize.cz/starob­ni-duchod/254206-predcasny-duchod-v-prikladech

Agneta

Lahny > takže ty bys teď dostával 11 tisíc ale nechceš (a žijete z těch 8500Kč platu manželky), raději čekáš deset let na důchod který bude o tisícovku vyšší? :D

anonym

Byl jsem nezaměstnaný od r.2013, rok jsem bral podporu a pak jsme žili z platu manželky.DOUFAL JSEM, že najdu práci ( zlatí komunisti, tam tu práci bych našel i rok před důchodem), protože tento režim ( a hlavně modří ptáci), říkají, že práce je dost, ale lidem se nechce dělat.
Ano, rok jsme žili jen z platu manželky, letos od 1.1. pracuji, ale jen do srpna, pak už důchod!!!A 11 TISÍC BYCH NEDOSTÁVAL…JEN 9500 kdybych šel už v šedesáti do předčasného důchodu.
Takže co je lepší…rok (možná dva) vydržet za nic a pak brát o 1500 víc nebo jít do předčasného za méně?
Mám hodně kamarádů, kteří šli do předčasného, ale mají NEJMÉNĚ o 1000 Kč menší důchod než kdyby šli normálně.Některým to vadí, jiným ne, protože jejich argument byl NEBUDU SE DOPROŠOVAT O PRÁCI když mně nikde něchtějí.
Já jsem toho názoru, že TĚMHLETĚM K…ÁM (doplň si slovo) nedám ani korunu, když oni mně okrádají kde na každém kroku.
Takže stále budu říkat ZLATÍ KOMUNISTI, protože tento režim mně okradl o 3 roky života (o to déle musím jít do důchodu, o peníze, které jsem utratil při hledání nové práce, o čas který jsem s tím ztratil) a manželku o 5 let (o to dříve mohla jít do důchodu).

GM

Můj názor: kdo chce pracovat, ten nenaříká jak ho všichni okrádají a práci si najde, i v pozdějším věku. I ty máš možnost v důchodu pracovat.