Hakunamatata

Jaký je duvod toho, ze lide, kteri přežili koncentrační tábor, se pak dozivali nadstandardni­ho věku?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nesprávně pochopený výklad.
Lidé co přežili koncentrační tábor museli být neskonale pevní a zdraví. Je víc než pravděpodobné, že by se vysokého věku dožili i bez koncetráku, možná že ještě o něco déle.
Koncentrák prakticky fungoval jako selektor, přežili jen ti co nestačili popravit a jen ti nejsilnější.

Další odpovědi
bolak

A tos četla kde prosimtě :) já to teda slyšim prvně, ale kdyby to byla náhodou pravda, tak zřejmě pro to že vězni v koncentračních táborech byli vystavený extrémním zátěžím pro tělo ve všech možných směrech (hlad, nemoci, těžká práce, fyzické tresty + navíc ještě ta psychika, krom zesměšňování a týrání je občas trestali i tím, že jim zadali práci bez smyslu, jakože půl dne kopali několikametrovou jámu a když ji měli vykopanou, tak další půl dne ji museli zahazovat) a všechno tohle přežili jen ti co byli ve všech směrech nejodolnější, a uznej sama že stárnutí je oproti koncentráku vyloženě lážo-plážo.
Doplňuji:
Jo, a k těm psychickým zátěžím jsem ještě zapomněl dodat to nejdůležitější, každodenní hrozbu smrti.. nehledě na to že některým jedincům hned po nástupu odpravili zbytek rodiny.

Ten kdo tohle všechno přežil ve zdraví jak po těle tak na rozumu pak logicky musel být superčlověk.

autacek

Protože přežili většinou jen ti nejsilnější a nejodolnější, nebo ti, co měli větší štěstí.

Jednu selekci prováděli sami nacisti, druhou pak příroda.

Nedošlo-li za tu dobu uvěznění k nenávratnému poškození zdraví, logicky pak jde předpokládat, že se ti lidé dožijí vyššího věku než ostatní touto zkouškou nezatížený zbytek populace. Byť to pochopitelně nemusí být pravidlem a možná to dokonce i statisticky vyjde na stejno (statistiky v tomto směru neznám) a akorát to tak může působit, neb jsou díky svému věku – logicky vyššímu pokud byli účastníky tehdejších událostí – v dokumentárních pořadech více vidět.

badisko

dej mi alespon 10 lidi kteri to tak maj …:D
Nezda se ti to jako hloupost ?… spis je mozne ..ze se o nich povidalo a tak si toho snadneji vsimnes nez u lidi ktery neznas to je logicke ne …ale ze by mel koncentracni tabor vliv na dlouhovekost to je uplnej nesmysl …:D

Questman

Souhlas s mosojem, jen ještě dodám, že většina lidí co koncentráky přežili umřeli do několika měsíců po jejich osvobození a těch co se dožili vysokého věku bylo nakonec jen pár desítek/stovek z milionů. A to ještě hodně lidí přežilo jen proto, že do táborů přijeli těsně před koncem války takže v nich byli už jenom chvíli.

arygnoc

prakticky potvrdené „čo ma nezabije, to ma posilní“