mosoj

Jaký je důvod ?

DŮLEŽITĚ
Vážení a milí přátelé,
omlouváme se, že naše stránky na které jste již byli zvyklí, musí projít změnami… Jsou vynuceny nařízením Evropského parlamentu a rady Evropskeho společenstvi (ES) č.1924/2006, které vstoupilo v platnost dnem 14.12.2012. Na jeho základě Vám již nesmíme poskytovat informace o účincích peruánských bylin a o jejich blahodárném vlivu na organizmus. Všechny informace, na které jste byli zvyklí, musíme ze stránek odstranit, což také postupně činíme.
Chceme ale zdůraznit fakt, že jejich účinky se nezměnily, změnit se musí pouze obsah našich stránek, a to podle přání úředníků EU. Je nám to moc líto, zvláště proto, že peruánským bylinám a jejich vlivu na náš organizmus se věnujeme již 12 let.
Nadále však budeme dbát o jejich kvalitu a se stejným nadšením Vám budeme dodávat to nejlepší z peruánské přírody.

Tradiční medicína, nazývaná rovněž alternativní, lidovou nebo přírodní, je součástí světového kulturního dědictví, a jako taková by měla být uznávána a ceněna. Bohužel jsme svědky pravého opaku – Někdo nás chce odkázat jen na léky chemické…
Peruánská medicína je ověřena tisíciletou tradicí, zkušenostmi přenášenými z pokolení na pokolení a potvrzena i vědou. Na celém světě byly prováděny seriózní vědecké výzkumy a jejich závěry byly publikovány v odborných časopisech. Některým bylinám byly věnovány celé knihy..... Byliny jsou podpůrným systémem akademické medicíny nejenom v Peru, s úspěchem jsou využívány na různé zdravotní problémy i v jiných zemích. Pro nás jsou však dnes jejich vlastnosti „cenzurovány” úředníky…
Další komentáře ponecháme na Vás… Můžete se vyjádřit i na facebooku…

Nejlepší odpověď
Drap

Důvod je jediný. TZakový spolek jako je EU nemůže ve všech směrech dobře fungovat. Je to jen černá díra na peníze. Nefungovalo nic podobného nikde na světě, tak nebude ani tady. A zákazy jsou jen snahou lobistů a úředníků EU ještě vydělat nějaký peníz, než se to rozpadne.

Další odpovědi
pusinka50

Alternativní medicína by zlikvidovala tu chemickou a škodlivou medicinu, která neléčí, jen potlačuje zdravotní problémy. Kdyby se „pustily“ do světa všechny léčivé byliny, které znají indiáni, šamanové, černoši, tak by to znamenalo konec opulentního farmakologického průmyslu. Četla jsem článek o začátcích Rochilda a Rockefellera a jak zrůdně se rozrostl petrochemický a farmakologický průmysl. Tetička wiki ale mluví jinak, nemůže se o nich přece psát špatně.

anonym

Mosoji, ten důvod máš částečně uveden v posledním odstavci. Na druhé straně je ovšem také pravdou, že kdybychom účinky našich bylin znali dobře, tak v našich podmínkách najdeme určitě něco, co těm peruánským rostlinkám odpovídá.

Takové nařízení povede k tomu, že si lidé budou mezi sebou předávat zkušenosti a dílčí informace a může to ve svém důsledku vést jenom ke škodě obyvatel. EU je v tomto směru organizací, která vyloženě škodí obyvatelstvu. Její nařízení jsou špatná a nelogická. Pokud se ale zaměříme na dopad jejich opatření na širokou veřejnost a na to, komu taková rozhodnutí prospívají, začne být její snažení srozumitelnější. Že by i v EU fungovali lobisté? Vypadá to tak.

annas

Snad jde jen o peruánské byliny. Já užívám bylinkové extrakty od fy Energy a Diochi. To by byl můj konec …

mosoj

Jestli tomu dobře rozumím a již jsem na to někde narazil, týká se to všech alternativních přípravků!!