bolak

Jaký je doslovný překlad názvu amerického seriálu „Breaking Bad“, u nás překládaného jako „Perníkový táta“?

Co to „breaking bad“ přesně znamená?

Odpovědi
Hans51

Jedná se o vystižení vývoje postavy Waltera Whitea v podstatě ze zakřiknutého slušňáka v drogového bosse, který se neštítí jít přes mrtvoly. Tedy něco jako proměna ve zlého apod. 😉

terry

Zeptej se tranlatora nebo Quentose.

https://www.go­ogle.cz/search?q=tran­slator&oq=tran­s&aqs=chrome.1­.69i60j69i59j69i57j0l2­.2252j0j4&cli­ent=tablet-android-asus-rev&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

chachar1922

Nejspíše:

Měl by to říkat tady, takže kdo umí anglicky ať to prosím přeloží, moc mu nerozumím. :( Ono google překladač to přeloží po svojem, ale tady ten pán asi říká přímo význam a jak tomu přišel.

říká “I was out the other night at the bar…and I really broke bad.”
Chápu to tak, že měl za to, že ta fráze se běžně používá tam u nich, když se někdo asi totálně zfetuje, nebo opije ? Asi..

Zdroj: http://1url.cz/tybz

VeRe1983

Jde o něco ve smyslu „dát se na šikmou plochu“. V jiném případě také může jít o požití metamfetaminu (šlehnout si). Záleží na souvislosti, ve které je to použito. Ta první je nejrozšířenější.

bolak

myslím ve smyslu toho seriálu.. jestli je to zas nějaký ten idióm nebo tak něco

anonym

Sice nejsem odbornice na „brain washing“ jako terry-tory z „new age“, ale řekla bych, že „breaking je "vstupování“ a „bad“ je špatný, ale fakt bych raději doporučila quintosovu americkou yogu a kontext Václava Havla, jakožto boha napovel.

bolak

terry terry..translator mi těžko něco poví…a proto se ptám tady, aby mi quentos odpověděl

terry

Aháá. Tak to jó, když to je dotaz pro Quentose, tak to jó 🙂

A jinak, špatný byl a při výrobě se rozbíjelo 🙂