Twajky

Jaký je dopad parního stroje na životní prostřědí?

Nejlepší odpověď
Drap

Špatný, příliš mnoho nečistot do ovzduší, velká spotřeba fosilních paliv vzhledem k výkonu.

Další odpovědi
mosoj

Už téměř žádný, ale parní stroj odstartoval tzv. průmyslovou revoluci .

arygnoc

do vynálezu parného stroja stroje poháäala ľudská a zvieracia sila, v manufaktúrach často i vodný pohon.

vynález parného stroja priniesol okrem technickej revolúcie i oslobodenie od otrockej práce, ale i zmenu spoločenského zriadenia (vzniká nová spoločenská trieda vlastniaca kapitál z výroby [a výrobné prostiredky] a kapitalizmus, zaniká feudalizmu) a rapídne zhoršenie životného prostredia. Obajvuje sa smogové znečistenie, kyselé dažde, zvyšuje sa spotreba nie iba uhlia ale aj dreva (na britských ostrovoch to dopadlo takmer úplným odlesnením).

všeobecne vzaté, dopad vynálezu parného stroja ale nebol nič s porovnaním spaľovacieho motora (na benzín).