odik

Jaký je český překlad „indian tea“?

Když je na čaji napsáno anglicky jen „indian tea“. Jedná se o čaj indický nebo indiánský?

Nejlepší odpověď
gecco

Překladem může být i indický i indiánský…
Ale v případě čaje bych si dovolil tvrdit, že je to indický, indiáni byli specialisty na tabák, kukuřici a brambory…
😉

Další odpovědi
led

Ty brďo, nevím, čím to je, ale vždycky skončíme v Indii…
než budete čítať ďalej spravte si podľa receptu ten mňammňam čaj:
„Způsob přípravy čaje:
Nakrájejte čerstvý zázvor (asi 1 cm špalík) na malé proužky a dejte vařit do vody. Přidejte cukr, nechte mírně povařit a do vřící vody přidejte 1 čajovou lžičku sypaného čaje. Pokud neseženete indický granulovaný čaj, použijte klasický levný černý indický čaj. Kdykoliv jsem se snažil nahradit jej nějakou "lepší“ sortou z čajovny, výsledná chuť nebyla ta pravá. Do vroucího čaje přidejte mléko a nechejte znovu přejít varem. Odstavte z plamene a směs nechejte odstát. Podávejte ve skleničkách, ne v čajových keramických konvičkách." http://www.ty­brdo.cz/indie/in­dicky-caj
odpoveď na otázku:
Jednoznačne indicky, „Indian tea“ je medzinárodne registrovaný názov pre „indický čaj“ z čajových lístkov.
Americkí Indiáni sa musia uspokojiť s iným názvom svojho ovocného čaju.