matt

Jaký je celý titul Josefa II.?

Z wikipedi: „Císař Svaté říše římské, král český, uherský a chorvatský, arcivévoda rakouský atd.“ Zajímalo by mě to atd. ;) Děkuji
Doplňuji:
Takže to atd. je tam jen tak?

Nejlepší odpověď
anonym

Josef II. byl v letech 1765 až 1790 císař Svaté říše římské, v letech 1780 až 1790 král uherský a (nekorunovaný) král český a arcivévoda rakouský.

Další odpovědi
Bičiště

Už to, že byl spoluvládcem se svojí matku Marií Terezii, je jeho titul. Spoluvládcem byl od r. 1764. V r. 1780 zemřela jeho matka. Do té doby byla ona držitelkou titulů. Po smrti matky se stal králem uherským, králem českým, ale nenechal se českým kálem korunovat, aby si nepopudil proti sobě maďary a byl arcivévodou rakouským. Správný titul je tento: Král uherský,král český a arcivéda rakouský. ( s připomínkou toho, že se králem českým z politických důvodů nenechal korunovat) Králem chorvatským nebyl, Chorvatsko za dob Rakousko – Uherska bylo v područí Uherska. Chorvatské království vzniklo až v r. 1918, s koncem Rakousko Uherska..

pusinka50

Co bys tam chtěl ještě přidat? Titul je úplný

anonym

Hele, a podíval jsi se až na konec té stránky Wiki?