TONICK

Jaký jazyk vítězí v poměru obtížnost se ho naučit a potencionálu využití do budoucna? Děkuji za odpověď 🙂

Naučit se plynule anglicky a udělat si pár certifikátů mi nedělalo větších problémů, ale je to jediný jazyk, který krom češtiny umím. Chci se naučit nějaký jazyk, který je v lidských silách se naučit, ale zároveň má největší potenciál využití do budoucna 🙂 Děkuji za odpovědi :)
Doplňuji:
Mockrát díky 🙂 Bavil jsem se o tom s kamarádem, profesorem na filosofické fakultě, a prvně si ze mě vystřelil stylem: „Naučil bych se asi rusky, aby ses domluvil s dělníkama, pak vietnamsky, aby ses domluvil v obchodech a nakonec cikánsky, aby ses přizpůsobil většině :D“.. Ale nakonec jsem z něj dostal, že opravdu čínština, němčina a němčina by mohla bodovat.. Já měl vyhlédnuté krásné jazyky Italštinu a Španělštinu, ale je fakt, že jejich perspektivita využití je tak ryze lokální, že by bylo zbytečné si s nimi plést hlavu (ikdyž o pletení hlav Italkám, příp. Španělkám bych mluvil raději než o pletení hlav vietnamkám, ruským Nataším anebo nedejbože romkám :D).. Každopádně děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
WeeBear

Předpokládám, že čínština se ti učit nechce, byť za takových 10, 20 let bude silně využitelná..

Zaměřila bych se na jazyky, které mají stejný slovosled, jako čeština. Pokud jsi ochotný naučit se azbuku, tak volím ruštinu, jinak bych začla s němčinou, přecejen jsou to naši sousedi a německy se domluvíš celkem dobře i v Rakousku. 🙂
Doplňuji:
Italštinu bych doporučovala pro její snadnost, má stejný slovosled jako čeština, ale její využití.. Jak jsi napsal, je jen lokální.

Tak by mě zajímalo, jestli se pro čínštinu opravdu rozhodneš. 😁

Další odpovědi
anonym

Doporučuji Čínštinu a Vietnamštinu. Není to vtip.

Ing.internet

Francouština také není od věci…