Scratchy07

Jaký jazyk je nejjednodušší na světě ??

Odpovědi
Kelt

Otázku je třeba rozvést. V čem jednoduchost jazyka? V počtu gramatických pravidel? V počtu slovíček. Jazyk vypovídá o kultuře a ekonomických možnostech, zdálo by se tedy, že primitivní národ bude mít jednoduchý jazyk. Dnes už některé věci nenazýváme pravými jmény, například zboží si objednáváme přes internet podle čísla. Digitalizace zasáhla bankovnictví a další obory. atd.
Každý jazyk je jednoduchý v něčem jiném a my to srovnáváme s jinými jazyky vzhledem k češtině. Anglicky mluvící lidé budou mít jiný názor, Japonec také.
Podle mne je to matematika – univerzální jazyk, platí na celém světě. Má jen deset znaků, ale používá ho přes 90 % civilizovaného svě­ta.

anonym

Esperanto a je škoda, že ho nepoužívá více lidí na světě.

Questman

Říká se, že angličtina ale to platí jen pro civilizované země.
Nejjednodušší bude samozřejmě jazyk nějakého domorodého kmene, sestávající z max. několika set slov.
Doplňuji:
Pravděpodobně to bude buď jazyk Tamil nebo staroegyptština.

spongebobik0

Jestli to mužu brát podle sebe, tak hodně jednoduchá mi přijde např. norština, která nemá časování ani skloňování, nebo již zmíněná angličtina. Nejtěžší jazyky jsou naopak čeština, slovenština a latina.