Lumpy

Jaký jazyk byl první?

U nás se pořád že přišel Ciryl a Metoděj ale kdo vymyslel úplně první jazyk??

Nejlepší odpověď
annas

Na otázku se nedá jednoznačně odpovědět.

Za nejstarší jazyky se považují: sánskrt, tamilština,sva­hilština – v Africe (Keňa),která se nazvývá kolébkou lidstva.

Různé zdroje.
Doplňuji:
Nejstarší tzv.orientální jazyky vznikly již v 4. tis. př. n. l.

Další odpovědi
chudst

Konstantin s Metodejem prinesli sice staroslovenstinu, ale to neznamena, ze se tu predtim nemluvilo :)

Beres-li to vseobecne, pak jak bylo receno, nejdrive znakove posunky a skreky. Pak pravdepodobne postupne jednoducha slova… az nakonec vznikla mluvena rec. Ale ktera byla prvni netusim.

dědapetr

V pravěku znakovou řeč.

fablen

tchýnin to nebude…tak že by latina?

FOG

Posunkova rec.