Kukule

Jaký internet je výhodnější, lepší?

Prosím o radu s internetem, chci si zřídit internet na doma, ale moc se v tom nevyznám, a když jsem si volala na T-mobile, tak mi to vysvětlili, ale chci znát i odpověď od někoho nestranného. T-mobile teď má přenosný internet bez drátu a ja se chci zeptat, zda je lepší než internet s drátem. Tedy jaký je rychlejší a hlavně který se aspoň trochu vyplatí? Popřípadě uplně nějaký jiný internet, který byste mi prosím mohli doporučit. Děkuji moc :) Jsem z Havířova.

Nejlepší odpověď
setapouch

Nepíšeš odkud jsi, podle toho by se odvíjelo doporučení. Takže obecně: kabelové připojení je obvykle rychlejší a levnější. Ale ne všude je dostupné a ne všude je dostupné s maximální rychlostí dané technologie. Bezdrátové připojení bývá pomalejší, občas méně stabilní, dražší, leckdy sdílené s ostatními uživateli, ale leckde je to jediná možnost.

Ad doplnění: pokud chceš rychlé připojení pouze doma, zvaž kabelové. Dostupnost si můžeš ověřit na http://www.ad­sl.cz/overeni-dostupnosti-internetu a http://www.up­c.cz/pece-o-zakazniky/obecne-dotazy/overeni-dostupnosti/ . Bezdrátové připojení pro domácnost je trochu levnější, ale výrazně pomalejší (ale bude to bez problémů stačit i na sledování videí) např. http://www.in­ternetprokazde­ho.com/cs/dos­tupnost-sluzeb.html

Pokud chceš mít internet všude, kde se budeš pohybovat, pak 3G internet. Stačí ho aktivovat v mobilu a můžeš přes něj případně připojit další zařízení (pokud to mobil umožňuje). Bude to ale opět pomalejší, drahé a omezený objem dat.

Další odpovědi
gecco

To „z Havířova“ není úplně vypovídající…
😉
Pokud chceš připojení domů, je rozhodně lepší kabelové (stabilnější, rychlejší; má vyšší či ´neomezený´ FUP) – a jak píše Setapouch, bývá i levnější.
Nejlépe uděláš, když si najdeš weby poskytovatelů připojení ( http://rychlos­t.cz/pripojeni/kar­vina/3803-havirov/ ) a dotážeš se, zda mají ve tvé lokalitě kabel a jaké podmínky připojení ti nabízí.
😉

ptáč

Rychlost není důležitá. Důraz na rychlost volí poskytovatelé jako předehru, jak nalákat do tenat. UPC nová smlouva na 2 roky 384,– Kč za rychlý internet.
T-Mobile má velký roztřel v cenách. Já platím 95,– za internet od T-Mobile a 3 giga. Jenže berte v potaz cenu pro platícího zákazníka s tarifem a platícím zákazníkem pod firmou, s IČO? I církev je firma s IČO. Proč má někdo platit víc, kurvňa? Mobilní internet má výhody. Zjistit odjezd tram, bus, vlak, po cestě stáhneš film z uloz.to. celou odpověď nejsem schopen obsáhnout, jsem na pivě. Ale rozčilují mě ceny.

anonym

na doma bych o nějakém přenosném vůbec neuvažoval. rychlost, cena. myslím, že to srovnávat s kabelem třeba ADSL, UPC, nebo u mě A1M 50Mb za 350kč + 150 IPTV ani nejde.