Fanatik

Jaký HDMI kabel vybrat?

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi HDMI kabelem přímo od Microsoftu pro Xbox 360 a jinými obyčejnými HDMI kabely za nižší cenu? Je rozdíl v kvalitě zvuku či grafiky rozdílný, nebo jde jen o klam? Ptám se, jelikož bych si chtěl takový kabel pořídit. Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Omlouvám se za špatnou kategorii

Nejlepší odpověď
terry

Třeba ti pomůže odkaz.
http://hdmag.cz/bles­kovka/predraze­ne-hdmi-kabely-a-proc-je-nekupovat

Další odpovědi
anonym

Můžu ti s klidem říct, že jde o klam. Na nějakém webu se to už dokonce řešilo. Koupil jsem v ElektroWorldu ten nejlepnější HDMI kabel za necelých 300,– (10m) a jsem s ním max. spokojený. Mám propojený PC s LEDkou a veškerý přenosy (filmy ve full HD a hry) běží krásně plynule a bez ztráty kvality. Takže se nezabývej zlacenými koncovkami a podobnými kravinami.

Michal Kole

Nevím, zda Microsoft nemá u HDMI jiné konektory, ale odpoím obecně.

Důležité je, aby měl kabel stínění proti elektromagnetic­kéhomu vlnění, čím delší tím je stínění důležitější.

Když je kabel smotaný tak je stínění možná ještě důležitější, protože je to defakto cívka.

Smotaný prodlužovák se vám třeba zahřívá

Zlatý kontakty se mi zdají spíše jako zbytečnost, pokud s kabelem moc nehýbáte, tedy, že se neošoupe.

Lepší izolace je z polyetylenu (PE) než z horšího PVC (polyvinylchlorid)