jirka21kufr

Jaký HDD koupit do notebooku ASUS A6JC ?

Dobrý den. Potřeboval bych poradit, jaký hdd si koupit do notebooku ASUS A6J. V notebooku byl pevný disk Seagate Momentus 5400.2 80GB. Potřebuji, aby ten hdd pasoval do notebooku, protože ten starý nejde. Když vložím původní hdd, tak se zasekne notebook v biosu a nejde se dostat do nastevení biosu. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
brillant

http://nahradni-dily.abax.cz/no­tebooky/asus-a6-series-a6jc/

anonym

Ten nejlevnější SATA 2,5" – do toho notesu nemá cenu cpát příliš peněz…
___
Ale – víš jistě, že je problém v disku?? – můžeš ten stávající vyzkoušet v jiném počítači? – nemusí jít o notes, SATA připojíš i do ´normálního´ počítače.

cochee

Mám pocit, že tento notebook má ještě staré IDE rozhraní, nikoliv SATA, pozor. Zkontroluj údaj na starém harddisku: je-li označen ST98823A, je to disk s IDE rozhraním, ST98823AS je tentýž se SATA rozhraním. Můžeš také překontrolovat konektor, pokud to poznáš. V prvním případě si myslím, že nový disk s IDE rozhraním už nekoupíš. Ve druhém pak se může stát, že nový harddisk nebude schopen automaticky rozeznat rozhraní SATA první generace a přepnout se, současné prodávané disky totiž mají rozhraní SATA II s dvojnásobnou přenosovou rychlostí. Tvůj Momentus, pokud má SATA, tak je to SATA 1 s rychlostí 150 MB/s.