Josif

Jaký formát videa je na velikost nejúspornější?

Jaký formát videa je na velikost nejúspornější při zachování stejné kvality?

Odpovědi
Lamalam

Žádný komprimovaný formát plně nezachová kvalitu originálu.

mosoj

Žádný běžně používaný formát není nekomprimovaný !

magorvkleci

objektivně je těžké to posoudit, protože u různých videí to může být různé, komprimace je založena hlavně na ukládání rozdílů mezi jednotlivými klíčovými (vytipovanými „typickými“) obrázky

já se bojím, že pod slovem „formát“ všichni chápou spíš vnější formální podobu souboru (kontejner avi nebo mkv nebo 3gp), který není pro efektivitu výnamný, a nikoli použitý kodek (nebo tedy technologii kodeku)

úsporné kodeky jsou dneska založeny asi nejspíš na nějakém profilu, poskládaném z částí MPEG-4 a nejspíš to jsou varianty profilu H.264 / AVC