Alesh

Jaký finanční produkt pro dítě?

Na trhu toho je celá řada, ale co zvolit a jak to vybrat, aby to bylo max. výhodné? Spoření nebo pojištění? Předpokládám, že to funguje tak, že produkt je na jméno dítěte, ale do 18 let ho spravuje rodič/rodiče a pak to asi víceméně automaticky přejde na dítě. Existuje nějaká možnost „pojistky“, třeba že převod práv na to dítě je podmíněn kromě dovršení 18 let i nutným souhlasem „zakladatelů“ produktu nebo nějakou jinou podmínkou předem stanovenou (např. dokončené SŠ vzdělaní apod.)?

Nejlepší odpověď
anonym

Existuje řada produktů. Lepší než Drapem zniňované Sluníčko byl Čtyřlístek nebo Spektrum u ČSOB P. Při výběru pojistky je třeba dbát na několik faktorů: věk dítěte (některé pojistky jsou do 15, jiné do 18 let věku dítěte). Někdy je lépe dítě připojistit do pojistky rodičů – pojistné má nižší náklady a pojistné krytí je plnohodnotné samostatné pojistce. Spoření u pojistných smluv je dnes téměř samozřejmostí. Úroková sazba je skoro u všech pojistek stejná. Na Vašem místě bych se nejdříve informovala o nabídce u Generali, protože tyto produkty měla opravdu dobré, nebo bych volila ČSOB P nebo Kooperativu. Špatné produkty nemá ani Uniqa. Sluníčko byla jedna z nejméně výhodných pojistek. Česká pojišťovna má vesměs pojištění o něco dražší, na druhé straně plnění pojistných událostí bývalo vždy rychlé a pružné. V tomto směru byla snad nejhorší ČPP.
Pokud máte částku cca 40 tisíc v hotovosti, je možné u ČSOB P uzavřít pojistnou smlouvu jako tzv. „jednoráz“. Vložená částka se průběžně úročí a úrazová rizika jsou hrazena z těchto úroků. Pojištěním je plnohodnotná úrazová pojistka s běžným plněním. Dá se uzavřít do data dovršení 18 let věku dítěte. Podrobné informace získáte v pojišťovnách a doporučuji Vám projít jich více, dělat si poznámky a srovnat vše v klidu domova. Teprve potom se rozhodněte pro nejlepší produkt. Nebojte se ptát, informujte se na vše, co Vás zajímá. Jde o Vaše peníze a peníze pro Vaše dítě.

Další odpovědi
Drap

Existuje velice výhodný a vhodný produkt pro dítě u ČP "Sluníčko " Bohužel, podmínkovat výběr asi nelze. Jinak to má celou řadu výhod. Přesné informace poskytne každá pobočka či agent ČP

pokazdejinak

lepší, než spořit přes pojistku, je uzavřít spoření přímo; poplatky jsou téměř shodné nebo spíš nižší, ale hlavně když se třeba zpozdíte s platbou, protože potřebujete novou pračku, spořícímu fondu je to jedno, kdežto pojišťovna na vás pomalu chystá exekutory…

zkuste hledat tzv. click fondy – ty uzamykají vždy nejvyšší dosažený výnos a pod ten potom neklesnou
nebo taky tzv. fondy životního cyklu – tam se zase v období před koncem smlouvy převedou vaše peníze do těch nejméně rizikových investic
např.:
http://www.atlan­tik.cz/nase-nabidka/produk­ty/podilove-fondy/prehled-fondu/target-click-fund/vyhody-fondu
http://www.csob­.cz/cz/fondy/Za­jistene-fondy/Stranky/LU0737134­980.aspx
nebo:
https://www.con­seq.cz/page.as­p?page=171
http://www.pi­oneerinvestmen­ts.cz/Rentier/Ren­tier_brozura.pdf
http://www.kon­tozivotaplus.cz/pra­videlne-investovani.php

zvažte taky to napsání na dítě – je mi jasné, že teď je to váš andílek a zlatíčko, ale může nastat i hororový scénář – v 15 objeví alkohol nebo jiné drogy a vy nebudete mít možnost ty peníze ochránit…