Avatar uživatele
anonym

Jaký film byste doporučili na focení venku?

Používal jsem kinofilm 400, 24 obrázků.
Nyní mám nový foťák a tak mě zajímá, jestli stačí dvoustovka nebo je lepší ta čtyřstovka. Povětšinu fotím venku.
Jedná se o digitální fotoaparát 8Mpix.
Doplňuji:
Děkuji mosoji, jako jediný pochopil otázku.
Přestože mám digitál a do toho se fil nedává, zajímalo mě nastavení filmu jako takového. Jasně ono mluvit o filmu při ukládání fotek v jedničkách a nulách je jaksi divný, ale jak jinak to nazvat, že?
Můj názor je sice takový, že pokud je fotka tmavá tak se s ní moc neudělá, pokud je světlá tak ztmavit jde bez zničení.
Proto jsem fotil raději na tu 400.
Automat tam sice u toho digitálu je, ale proč jen mačkat, když se s tím dá vyhrát.
Takže díky. Zkusím to na tu stovku, max. dvoustovku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4196 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tom20

Co?V digitálním foťáku je film?Tohle musí bejt vtip :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

a ty dáváš do digitálu film??????

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Stačí 100– ISO =(21 DIN) =100 ASA

Čím vyšší citlivost tímvětší zrno. Podobně jako u digitálu čím větší citlivost tím větší šum.
Doplňuji:
Já ti rozumím. Takže pokud tam máš ISI 100 Foť na ISO 100. 200 ISO jako krajní možnost. Pokud nemáš dr

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

zapni si automatické nastavenie clony a expozície a ten digitál si to zmeria sám. Potom sa pozri koľko toho nastavil.
Na klasický kinofilm som používal na vonkajšie prostredia citlivosť 200 ASA, ( 19 – 21 Din ). Clona 8, exp. 60 – 100 tis. sekundy. Veľmi veľká citlivosť má príliš veľké zrno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Záleží co veku fotíš. Na krajinu klidně menší citlivost, na pohyb, zejména rychlý raději vyšší, aby byl co nejkratší čas. Stejně tak na focení na prudkém sluníčku a v noci.
Horší je, že film se do tohoto typu foťáku všeobecně špatně vkládá. Tak dej pozor, abys ho neosvítil a při vyndavání nepřetrhl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Do prčic nějak jsem to odklepl a odešlo to.
Já ti rozumím. Pokud máš ISO 100 foť na ISO 100. Bohatě stačí a pokud má foťák stabilizaci stačí to i na horší světelné podmínky. ISO 200 jenom jako krajní možnost.
Pokud nemáš dražší foťák s větším snímacím čipem vyšší ISO nepoužívej, nebo jenom když už chceš fotku za každou cenu. Při vysokém ISO je hodně šumu v obraze a obraz ztrácí detaily a barvy.

Jak předpoklám budeš stejně fotit na automat a tam si to foťák nastaví sám režim A, nebo v režimu P a tam si to iso můžeš nastavit sám. V přednastavených režimech si foťák ISO nastavuje také sám !

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

„Vševěd“ opět hlásá technické nesmysly.

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek