EliškaG

Jaký faktor u krémů na opalování

jaký koupit u opalovacího krémů faktor když pojedu k moři do itálie . Někdo říká a dokonce jsem to i někde četla snad v nějakém testu že když koupím faktor třeba 50 tak už jsou to jen vyhozené peníze protože ta ochrana funguje jen do cca faktoru 20 takže se ptám jaký faktor se vyplatí abych nevyhazovala jen peníze.

Odpovědi
Protiva

Nezáleží na faktoru, ale na komplexní ochraně. Krém s ochranou 100% ti zapříčiní naprostý nedostatek slunce, nedostatek vitamínu D a následně řídnutí kostí.
Zvlášť vysoká ochrana dětí jim způsobuje zdravotní problémy vlivem nedostatečného množství slunce.
Podle mého 10÷15 musí stačit.

mosoj

Nemám osobní zkušenosti, ale syn nebo dcera když jedou do Chorvatska si berou opalovací mléko s ochranným faktorem 30. Zatím se tam nikdo nespálil ani jejich děti.

Damiana

Záleží hlavně na tom, jaký jsi fototyp – je jich sice šest, ale v Evropě se uvádějí pouze čtyři. U nás bývá nejdčastější 2 a 3. Ochranný faktor opalovacího přípravku pouze prodlužuje možnou dobu strávenou na slunci. Ale pozor! Musíš se mazat pravidelně, aby ses nespálila. Slaná voda také udělá s ochranou své.
Více v odkazech.
http://www.mi­neralfit.cz/cla­nek/opalovani-a-vas-fototyp
http://www.syn­care.cz/cosme­tics/poradna/o­palovani-mereni-spf-fototyp-kuze

ReHu

Záleží

  1. na typu pleti
  2. konkrétním opalovacím krému ( mám zkušenosti, že není 20 faktor jako 20 faktor od jiné firmy)

Obecně beru k moři 2. S vyšším faktorem pro začátek, pokud již nejste aspoň trochu opálení a tudíž chránění a pak nižší, když již opálení trochu jste.
A nezapomeňte na kvlitní mléko PO opalování. Ty si beru asdpoň 2.

Andrea776

Když jezdím k moři tak já se mažu tak faktorem 6 a děti 50. Je to rozdíl, ale já mám dobrou snášenlivost sluníčka..po opalování používáme Panthenol swiss,ten moc doporučuji sebou, pro děti ho mám jako spray, nemusím rozmazávat a pro sebe mléko..kůži mám pak připravenou na další slunění a takovou odpočatou..

Pajka.111

Jo? Já jsem se na to koukala a produkty vypadají dobře. Hledala jsem si i nějaké info a byla jsem hodně překvapená vlnou pozitivních recenzí. No, ale chci se zeptat – ta měsíční kúra, znáš ji? https://www.pro­topan.cz/produk­ty/protopan-complete-box

Sonka Pop

Ahoj, prosím o radu. Hledám opalovací krém vhdný pro atopiky. Děkuji moc za každou radu. Zkusila jsem celou řadu, ale žádný mi nesedl.

Sonka Pop

Pro atopiky jsou výborný od protopanu. Sama je kupuju a s jejich péčí jsem neskutečně spokojená. Ten opalovák je to přesně tento https://www.pro­topan.cz/produk­ty/protopan-sun-protect-opalovaci-krem.