Misullee

Jaký externí disk byste mi doporučili?

Dobrý den, jelikož mi odešel druhý notebook a přišla jsem o nějaká důležitá data rozhodla jsem se koupit si externí disk. Disk chci na filmy, fotky, hudbu, dokumenty do školy. Vetšinou spíš využití doma. Poradíte mi? Zatím mě zaujal disk ADATA HV100.

Nejlepší odpověď
jpau

Vzhledem k tomu, co píšeš bych postupoval asi nějak takhle…

Alza → Disky → Externí → (filtr) Velikost (je na Tobě) → Filtrovat → Seřadit podle ceny → Hele, tendle má dobré recenze od uživatelů → Buy now!

Další odpovědi
Kepler

Jestli ti jde jen o zálohování dat, jak jsem pochopil, můžeš z kritérií klidně vyloučit rychlost zápisu a čtení. Vyjde tě to levněji. Jen bych nevolil ADATA, spíše prémiovou značku.

tforro

Doporučuju externí SSD disk.
Pokud opravdu o ta data nechci přijít, zálohuju na víc míst a SSD disk má tu výhodu, že když mi upadne na zem, tak se mu nic moc nestane, kdežto u klasického disku to riziko je dost vysoké.

https://www.al­za.cz/externi-ssd/18855666.htm?la­youtAutoChange=1#f&cst=0­&pg=1&pn=1&sc=280