no107064

Jaký důvod měla dělená munice v tanku?

Zdravím, všiml jsem si, že později tanky měly dělenou munici (granát a náboj), ale nikde jsem nedohledal jaký to mělo důvod. Napadá mě velká váha, například u ruských tanků, které měli 122mm kanón to nabíječi asi hodně ulehčí, ale hádám, že i kdyby tak by to nebyl jediný důvod.

Odpovědi
Drap

Nabíjení to spíše zpomalovalo. Nemohli tak často střílet. Dělená munice měla tu výhodu, že se dávkovala podle dostřelu, popřípadě pro speciální použití.

led

Laický pohľad podľa filmov, podľa potreby sa nasadzoval zvolený náboj (napríklad trieštivý, prierazný,…) na nábojnicu s danou dávkou „pušného prachu“.