postcd

Jaký důchod by dostal mladý člověk, který odpracoval jen pár let po škole?

po vyučení je zaměstnán třeba 3 roky za 15000 Kč hrubého a stane se mu nehoda, takže se z něho stane trvale invalida, dostane nějaký důchod od státu? Kolik kč asi měsíčně?

Nejlepší odpověď
Zbynas

Pokud mu bude přiznána invalidita třetího stupně, bude to něco kolem devíti tisíc.
Druhý stupeň něco okolo pěti, první okolo dvou až třech. Vypočítává se to podle hodně aspektů, tahle jedna informace není moc podstatná.

Pro přiznání invalidity třetího stupně je potřeba praktická slepota nebo amputace nohy apod.

Další odpovědi
ladan84

Pokud mladý invalida (do 28 let) splní podmínky uvedené v § 42 odst. 3 zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, tj. že mu mezi 18. narozeninami a datem přiznání invalidity nechybí více než jeden rok pojištění, nesmí mu vyjít důchod nižší než (částky platí pro rok 2015):
9.413 Kč v případě invalidity III. stupně
5.907 Kč v případě invalidity II. stupně
4.738 Kč v případě invalidity I. stupně

Zdroj: http://www.na­seduchody.cz/ochran­ny-vypocet-invalidniho-duchodu-u-nekterych-zadatelu.html

jebatadmina

Příspěvek smazán administrátorem.