Frogman

Jaký druh „pastelek“ je nejlepší na malování a proč?

Posledních 5 let používám výhradně progressa a jsem s nimi nadmíru spokojen. Jaký typ preferujete vy?
Doplňuji:
Dříve jsem také používal to, co bylo po ruce (obyčejné pastelky, voskovky, vodovky, …). Já taky moc kreslit neumím, to spíš kamarádka, ta dokáže nakreslit cokoli čímkoli a vždy to vypadá skvěle.

Odpovědi
quentos

Neexistuje jednoznačná odpověď – záleží na technice.
Kdybych měl být hnidopich, tak jediná správná odpověď zní „žádný“, protože pastelkami se nemaluje, pastelkami se kreslí.
Progressa mi osobně nikdy nevyhovovala, protože se s nimi špatně stínuje, resp. je s nimi stínování prakticky nemožné. Podle mého není nad klasické pastelky, pokud jde o kreslení. Leda byste do toho ještě počítal pastely (prašné křídy) – ty jsou na hranici mezi kreslením a malováním a s nimi je stínování bezkonkurenční (a jsou zároveň nejlepší odpovědí na otázku tak, jak je položena).

mosoj

Nejsem žádný znalec na malování. Já když namaluji psa tak si všichni myslí že jsem namaloval slona, nicméně je to zřejmě o tom jaký druh malby provádíš a na jaký podklad. Můžeš třeba jenom uhlem.

Putin

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-pastelky-doporucujete-na-portrety Už jsem se tady nedávno ptal, já používám obyčejné Classic, jiné jsem nezkoušel; nicméně hledám kvalitnější, jelikož s těmi Classic nelze kreslit tak tmavě :( Pošli kdyžtak nějaké, zajímá mě ten rozdíl :)

Kelt

Když jsem si maloval, tedy vymalovával obrázky , používal jsem to, co bylo po ruce. Poznal jsem, že nejlepší jsou progressa, ale nesmí se zlomit. Nebo můžeš vymalovávat vodovkami.

Kiti

já mam ráda akvarelový od kohinoru, super sytost barev, spousta odstínů, měká tuha takže fajn stínujou a jestě do obrázku můžeš sáhnout mokrým štětcem