Avatar uživatele
Frogman

Jaký druh „pastelek“ je nejlepší na malování a proč?

Posledních 5 let používám výhradně progressa a jsem s nimi nadmíru spokojen. Jaký typ preferujete vy?
Doplňuji:
Dříve jsem také používal to, co bylo po ruce (obyčejné pastelky, voskovky, vodovky, …). Já taky moc kreslit neumím, to spíš kamarádka, ta dokáže nakreslit cokoli čímkoli a vždy to vypadá skvěle.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Putin před 3406 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Neexistuje jednoznačná odpověď – záleží na technice.
Kdybych měl být hnidopich, tak jediná správná odpověď zní „žádný“, protože pastelkami se nemaluje, pastelkami se kreslí.
Progressa mi osobně nikdy nevyhovovala, protože se s nimi špatně stínuje, resp. je s nimi stínování prakticky nemožné. Podle mého není nad klasické pastelky, pokud jde o kreslení. Leda byste do toho ještě počítal pastely (prašné křídy) – ty jsou na hranici mezi kreslením a malováním a s nimi je stínování bezkonkurenční (a jsou zároveň nejlepší odpovědí na otázku tak, jak je položena).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nejsem žádný znalec na malování. Já když namaluji psa tak si všichni myslí že jsem namaloval slona, nicméně je to zřejmě o tom jaký druh malby provádíš a na jaký podklad. Můžeš třeba jenom uhlem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Putin

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-pastelky-doporucujete-na-portrety Už jsem se tady nedávno ptal, já používám obyčejné Classic, jiné jsem nezkoušel; nicméně hledám kvalitnější, jelikož s těmi Classic nelze kreslit tak tmavě :( Pošli kdyžtak nějaké, zajímá mě ten rozdíl :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Když jsem si maloval, tedy vymalovával obrázky , používal jsem to, co bylo po ruce. Poznal jsem, že nejlepší jsou progressa, ale nesmí se zlomit. Nebo můžeš vymalovávat vodovkami.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kiti

já mam ráda akvarelový od kohinoru, super sytost barev, spousta odstínů, měká tuha takže fajn stínujou a jestě do obrázku můžeš sáhnout mokrým štětcem

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek