Jaký druh paliva v automobilu používat?

Nákladní auta používají naftu osobní benzín a malé množství aut používá plyn a elektřinu, podle mě budoucnost je ve stlačeném vzduchu už byla vyrobena auta na stlačený vzduch problém je v tom že z prodeje benzínu a nafty je zde obrovský zisk a tak není snaha zavést automobily na stlačený vzduch, i když je to optimální druh pohonu.

Odpovědi
anonym

Sílu svých svalů

Doplňuji:
Vaše ankety jsou vcelku dobré, ale tady mi chybí možnost „Jiná varianta“.
Vcelku vzato jste neuvedl ani všechny možnosti, které jsou v součastnosti používány jako pohon motorů vozidel. Bude to asi tak, že pokud bude na světě nafta, tak se nepodaří zavést jiný pohon pro motorová vozidla.
Proč? Protože majitelé naftových polí mají v rukoiu obrovské bohatství a toho se určitě dobrovolně nevzdají. Proč by měli ustoupit a nechat se připravit o další možnosti zisku jenom proto, že budou jezdit i elektromobily, nebo vozidla na jiný zdroj pohonu. Až se vyčerpá nafta, potom už jiná možnost nebude. Jenže to už zase nejspíš budou i ty náhradní zdroje v rukou dnešních naftařů.
Takže nepočítejme s levným provozem automobilů, pokud to nebudou doslova „šlapací autíčka“.

mosoj

Elektřinu

Doplňuji:
Budoucnost má zřejmě elektřina a asi palivové články nebo akumulátory.
Osobně si myslím že nějaká levná a bezpečná forma akumulace elektřiny se ještě najde!
U palivových článků a vzduchu hraje velkou roli bezpečnost skladování vodíku nebo stlačeného vzduchu.
Každý takto vybavený vůz představuje při havárii torpédo typu kamikadze !!!

štamgast

Plyn

Budoucnost vidím v plynových autech. Již před několika lety se objevily předělávky aut, tak nechápu ten boom elektroaut.

Fyzik

Elektřinu

Doplňuji:
Elektřinu, samozřejmě. nechme spalování paliv obrovským budovám, které umí energii vždy „vytáhnout“ efektivněji než malé motory aut, kde je limitem velikost a hmotnost.

S důležitým rozvojem baterií budou elektromobily čím dál více rozšířené.

Skoda_lover

Nafta