eviktet

Jaký druh antikoncepce používáte?

Je mi 17 let, takže do sebe nechci prát hormony a další látky, ale ostatní metody mi bohužel přijdou dost nespolehlivé, takže na co vsázíte vy?

Nejlepší odpověď
Yap

Paralen mezi kolena 🙂

Další odpovědi
zzzzz

Co třeba kondom, je to ochrana i proti nemocem, ale nikdy není nic na 100%, takže hlavně dobře vybrat partnera.

Kura

V 17ti jedině kondom. Nejlepší, nejspolehlivější …

Nuk nuk

Nejspolehlivější antikoncepce je si uvědomit, k čemu sex slouží a proto s ním počkat, až do doby, kdy budu schopna a ochotná se opřípadné následky postarat – ovšem chápu, že je to druh poněkud „nemoderní“.
HA je asi nejspolehlivější, ale jak jsi správně pochopila také zdravotně nejzávadnější a některé její vedlejší účinky není od věci si nechat ujít.
Takže Ti zbývají dvě možnosti – kondom, který nepatří mezi moc spolehlivé, ale je bezpečný. Nebo symptotermální metoda, kterou lze použít i jako antikoncepci nebo později při případném plánování rodičovství, ale ta vyžaduje co nejpravidelnější cyklus a hlavně naprostou důslednost. Nevím ale nakolik je použitelná v takhle nízkém věku. Více info na: http://merenib­t.xf.cz/sympto­termalnimetoda­.html
Doplňuji:
Yap: Ten je prý úpně nejlepší ;)