Jaký dort udělat kamarádce?

Chci kamarádce upéct k 18tinám dort s marcipánovým potahem, ale nějak nevím jak by měl vypadat. Mám bílý zelený a oranžový marcipán a s tím to musím nějak zvládnout, co byste poradili? Poradte prosím co nejvíc věcí co vás napadne, jak by měl dort vypadat:-) dík(s pečením celkem zkušenosti mám takže to není omezující)

Nejlepší odpověď
hanulka11

zkus se tady inspirovat

http://www.go­ogle.cz/search?q=dor­ty+s+marcip%C3%A1nem­&hl=cs&rlz=1I7AD­RA_cs&prmd=im­vns&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=N3oYT7-0NuWL4gTF6Y3WDQ&­ved=0CFMQsAQ&biw=1024&bi­h=611

Další odpovědi
venkovan

máslový, oříškový, prostě mńam dort. A zelený marcipán jsou listy a stonky, oranžový květy.
Nevím jakého si pohlaví, ale kdyby mužského, tak zelená je tráva, oranžová krásné ležící tělo na trávníku.

barnajka

Vždycky je dobrý vycházet z toho, co oslavenec:
*má rád
*a nebo naopak nesnáší..a dort pak pojmout jako recesi :)

Zelený a oranžový marcipán úplně svádí k vymodelování sladkých mrkviček.
Takže jestli kamarádka mrkev přímo miluje, a nebo přímo nenávidí: jeden nápad je tu ;)

Pak jsou motivy neutrální, který neurazí nikdy a nikoho – sem patří všechny možný kytičky, motýlci, kombinace tvarů (puntíky, proužky, srdíčka, smajlíky,..).
Když máš tu zelenou a oranžovou, krásně by vypadal jednoduchý dortík ozdobený oranžovými květy gerber. Existuje na to speciální tvarovátko, ale nepředpokládám, že bys ho doma měla :) Pokud jsi ale trošku šikovnější, určitě si poradíš i tak. Menší květ vykrojíš klidně i klasickým vykrajovátkem na cukroví, na větší květy si udělej šablonku z papíru a strukturu květu narýhuj třeba špičatým párátkem – bude to sice pracnější, ale tak kámoška má osmnáctiny jednou za život, ne? ;)
Inspirace třeba tu http://www.ob­chudekubalonku­.cz/detail.php?zbo­zi=2186501

Dál mě napadá třeba dort ve tvaru dárku, narozeninovýho balónku nebo klasickýho srdička, ovšem neklasicky ozdobenýho: z toho marcipánu můžeš třeba nadělat kuličky a těmi dort podle fantazie dodekorovat.
Nebo z marcipánu vyválej tenký ‚hady‘ a ty pak všelijak stáčej do spirálek, vrtulek, lístků, abstraktních obrazců…co tě momentálně napadne.

A nebo: vrch dortu potáhni (např.) tím zeleným marcipánem, boky tím oranžovým. A přes celý dort pak ještě přehoď plát bílé potahovací hmoty, do které vykrajovátky naděláš otvory (srdíčka, kolečka,..)
Vznikne ti taková jakoby bílá krajka, pod kterou krásně vynikne ten marcipán barevný.
Něco jako jsou ty myšky v sýru, akorát že ta spodní vrstva bude barevná a vrchní bílá :)
http://www.res­taurace-bobovka.cz/cs/8-detske-narozeninove-dorty.html
Ovšem nevím, kolik toho marcipánu máš – na tento postup by totiž byla spotřeba docela velká.

Fantazii se ale meze nekladou – všechno záleží jen na tvé šikovnosti a odvaze.
Buď si ale jistá, že pokud bude dort pečený s láskou, potěší i kdyby se ti zdrcnul krém a potrhal marcipán.
Vlastní zkušenost ;)

ReHu

Udělala bych bílý potah – podklad a zelené a oranžové květy.
Zelené stopky a lístky, oranž. okvětní lístky.