Lucyfer

Jaký doplněk stravy zvolit při potížích s prostatou?

K Vánocům plánuji koupit tátovi nějaký doplněk (případně i zásobu brusinek a jiných lektvarů, dle toho, co se vám při léčbě nejvíce osvědčilo) a budu ráda za každou radu 🙂 V neděli budu mít příležitost se ještě poptat v lékárně, ale přecijen mám větší důvěru k těm, kteří si účinky vyzkoušeli na vlastním těle.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jedná se především o tyto byliny, resp. jejich extrakty:

semínka dýně, kopřivy dvoudomé, topolu, žita setého, smrku, měsíčku lékařského, vrbovky malokvěté, třepatky nachové a úzkolisté, květu bílé borovice, slivoně africké, afrického rajčete, květu kaktusu a trpasličí palmy. Volně prodejné přípravky obsahují kombinace těchto bylin.

Mně osobně se velmi osvědčil výtažek ze slivoně africké, podobně účinné ale mohou být i ostatní byliny, které obsahují fytoestrogeny.

http://nemoci­.vitalion.cz/zvet­seni-prostaty/

Další odpovědi
lenkasvob

Na léčení prostaty se používají 3 okruhy potravinových doplňků

  1. na zvýšení testosteronu
  2. na zpomalení přeměny testosteronu na dihydrotestosteron
  3. antioxidanty na zpomalení stárnutí

Stručně řečeno, jsou to velmi podobné prostředky jako na zlepšení potence. Možná namítnete, že na zlepšení potence kupují lidé jiné prostředky, afrodisiaka. Za to já nemůžu. Zkuste se jich zeptat se taky, jestli jim to účinkuje.

Přesvědčte se, že léky na zbytnělou prostatu zvyšují potenci, sílu a odstraňují únavu a depku. http://stalem­ladi.cz/afrodi­siaka-co-nam-zlepsi-prozitky-pri-sexu-vic/

Jiří Bohumil

Nevím, zda nebude odpověď smazána jako nepovolená reklama. Ale já mám dobrou zkušenost s potravním doplňkem Prostenal Forte. Obsahuje výtažky ze Saw palmetta, kopřivy dvoudomé a dalších bylin, které mají mít na prostatu dobrý vliv. Má zkušenost- musel jsem v noci vstávat 1 x na močení (je mi 70). A nyní i při užívání 1 tobolky 1 x za dva dny mám pokoj. Krabička 90 tobolek stojí cca 550,–Kč. Ale nyní používám buďto doplněk pod názvem Prostata, nebo Prostata Formula (oba mají shodné složení) a jsou zhruba za ploviční cenu. Mají sice trochu menší obsah Saw palmetta (320mg-Prostenal/187mg-Prostata), ale účinek je stejný, nepoznal jsem rozdíl. Tu Prostatu a Prastatu Formulu ale objednávám jenom přez net, lékárny je většinou nevedou. Prostenal Forte je volně dostupný v jakékoliv lékárně (za různé ceny).Můj „obvoďák“ se na tyto prostředky sice tvářil nedůvěřivě, ale má zkušenost je opravdu taková. A pokud několik dní vynechám, poznám to. Zkuste, je to pohodlnější než vařit lektvary z bylinek a uškodit to určitě nemůže.
P.S. A když je to možná, v mém věku, mladším, už i trochu k smíchu, mám dojem, že i na tu potenci to má kladný vliv. 🙂

zeenda.zd

Vím že je to už hodně stará otázka, ale třeba se tu někdo najde. Za ty roky se asi dost změnilo, tak by mě zajímalo jestli nevíte o nečem co pomůže na zvětšenou prostatu respektive časté močení. Vím že se často mluví o konkrétních bylinkách ale je asi blbost abych si kupoval x různým bylliných směsí a doma je míchal. Spíš by mě zajímalo jestli je nějaká osvědčená kombinace bylinek které spolu maji nejlepší učinky?

Petr Fejdjey

Podle mě stále aktuální složení je to ze saw palmetto a jiných bylinek na prostatu. Existuje spousty doplňků stravy s již vytvořenou kombinací bylinek a případně i jiných látek, jako ideální složení bylinek považuji to v Uniprosta, velmi účinně na mě působí totiž právě kombinace saw palmetto, slivoně africké, kopřivy a vrbovky malokvěté. Teď zkouším lykopen z rajčat pro podporu zdraví prostaty, taky dobré zvážit. 🙂