jana91

Jaky devizovy ucet v EURech?

Ahoj, bydlim v CR a zacnu ted pracovat a dojizdet do Rakouska. Zamestnavatel po me chce cislo uctu na ktery bude posilat mzdu v EURech. Proto potrebuji devizovy ucet a jelikoz jsem u mbank, nejsem kamaradka jakychkoliv poplatku. Ja vidim dve moznosti. Bud zalozit ucet bez poplatku u rakouske banky, eura pak vybirat v hotovosti a ve smenarne prevadet. Anebo zalozit devizovy ucet u ceske banky (tady nevim jestli soucasne existuje banka ktera tento ucet nabizi kompletne bez poplatku?) a penize v EURech pak poslat naprikla na Valutomat a od tama prevest do mbanky. Ktera varianta by pro me byla podle vas (z pohledu kursu a poplatku) nejvyhodnejsi? K tomu nevim jestli jsou kurzy lepsi ve smenarnach (bydlim v Brne) anebo u devizovych spolecnosti. Popripade napiste i doporuceni na konkretni banku. Predem vsem moc dekuji za odpovedi.

Odpovědi
JájsemRaibek

Air bank
https://www.a­irbank.cz/cs/bez­ny-ucet/proc-bezny-ucet/?airbid1=ppc_QG_­%C3%BA%C4%8Det%20bez%20p­oplatk%C5%AF

Pepa25

Na takové dotazy je fakt lepší specializované fórum …
http://forum.me­sec.cz/index.php?to­pic=7967.msg38905#ms­g38905