Kulpix

Jaký/který datový balíček je podle vás lepší?

25Mb – 25,–kč na DEN

nebo

60Mb – 49,–kč na TÝDEN?

Mám to především na geocaching, když to nejde offline. Někdy potřebuju internet i jindy než kdy6 mám k dispozici WI-FI.

Odpovědi
Arne1

To záleží na tom, k čemu telefon používáš, to za tebe nikdo nerozhodne.
Mně třeba v zahraničí stačí být bez balíčku – pokud nutně něco na Internetu potřebuju, tak mne to stojí asi 1.20 za MB a platím jen to co použiju. Navigaci mám offline, takže skutečně použiju jen to nutné (hledání ve městě, objednání ubytování, podívat se na něco potřebného co nemám offline)

EDIT: Nechtěl jsem to psát rovnou protože jsem nevěděl že tazatel je kačer, ale ta poslední věta to vystihuje: když se potřebuju podívat na fotohint nějaké keše, protože například v Rakousku jsou fotohinty velmi časté. Pak ještě leda když si chci zkontrolovat zda neexistuje nějaký novější log než mám v databázi. Jinak neznám situaci v geocachingu kdy bych v terénu potřeboval data – a to už mám odloveno docela dost (viz můj profil). Ty ostatní případy jsem už psal – aktualizace informací na Booking.com případně na BlaBlaCar. Na to vše mi stačí možnost co mám přímo v tarifu VOD, za pár korun co tak za měsíc spotřebuju mi nestojí vymýšlet složitosti

Dochy

Těžko říct když nevíme na co to potřebuješ. Ale na první pohled to vypadá, že ten denní balíček pro tebe bude mít smysl jen když budeš data potřebovat právě jen ten jeden den. Na dva dny už je výhodnější pořídit týden.

Ještě je otázka jak je to s případným doplňováním/do­kupováním po vyčerpání datového limitu (opět netuším zda u Tebe to překročení hrozí)

McArthur

Pokud to myslíš s internetem v mobilu vážně, zvol takový datový balíček, který nebudeš řešit každý den či týden, tj. měsíční paušál za určité množství dat. Pro běžné brouzdání bez přehrávání videí a aktualizace nastavené přes WiFi Ti stačí balíček 500 MB na měsíc.

Cena balíčku záleží jen na tom, jak dobře budeš vyjednávat se svým operátorem. Věř, že katalogové ceny se dají smrštit hodně dolů.

PokeTom 6

No je fakt že je výhodnější 60Mb a já je taky používal na ,,kešky´´ ale jak kdy mě to vystačí. Nedoporučuju stahovat jelikož to strašně čerpá data. Já to používám často a málo kdy mě to vystačilo tak jsem si koupil 1Giga měsíčně za 350kc a napohodu t dává i s jinýma věcma. Ale záleží u jakého si operátora.