Avatar uživatele
sweetNika

Jaký dárek dát zdravotním sestřičkám?

Dobrý den, je tady nějaká zdravotní sestřička? Nebo prosím někdo,kdo má zkušenost. poradte. Mám dědečka nemocného ze srdíčkem a zajímá mě jestli je vhodné dát dárek jako poděkování sestřičkám, že se o něj staraly?A co konkrétně hlavně ?Děkuji moc,děděček je živý a již doma díky bohu .
Doplňuji:
děkuji moc za odpovědi všem:) A pokud by se situace opakovala ( je to dost pravděpodobné) a byl třeba i na JIP tak tam jak? Já nevím zda není lepší dát dárky hned a ne až nakonec, přece jen to může potěšit… a budou vědět že si jich vážíme. Já třeba nevím moc jaký je rozdíl mezi doktorem a primářem atd. a kdo má jakou důležitost. Ráda bych aby mi to někdo poradil. Není třeba tady někdo z nějaké nemocnice? kdo tam pracuje? kdokoliv. Taky si myslím že bonboniér a káv mají od každého dost a že je lepší originalita. A nebo je tu někdo kdo sám v nějaké nemocnici byl a měl tam někoho z rodiny třeba? děkuji moc, momentálně je dědeček vpořádku :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, anonym před 3515 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tak ať jej tu máš dalších 50 let.
Já to řeším tak, že v den odchodu z NsP koupím na počet sester chlebíčky a zákusky, taky nějaké lepší kafe.
Doplňuji:
Podotýkám, v den odchodu, nemám rád „děkuju“, jak by řekl mrzout.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

dary by se měli rozdávat pouze „z důvodu“ a v tomto případě je to profesionálně odvedená práce ..osobně bych dary v ČR zakázal z důvodu nedostatku profesionálů v oborech, protože právě poklonkování mělo za následek nakumulování líných vyžírek v profesích, kde je možno získat benefity lacino a jejich laxní přístup k práci tam způsobilo právě letité „pochlebování s dary zdarma“ ..pryč s českým rektálním alpinismem, chtějme profesionalitu a tresty za její zanedbání, jinak tam ty sestry vraždit nepřestanou a znásobí se to!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Dělávám to stejně jako česílko – právě při svém propuštění (rodičů, dětí apod.) a rozloučení (chlebíčky, zákusky zbaští to tedy jen přítomná směna, někdy se myslí na ty co přijdou na střídání :) )
Když jsem byla někde delší dobu (měsíc a více) koupila jsem na rozloučenou podle počtu zaměstnanců na oddělení (sestry, , ošetřovatelky, pomocnice – úklid) čokolády a předala vrchní (staniční) sestře.
Nebo jsem zjistila jakou pijí kávu a zakoupila zrnkovou, instantní nebo oba druhy – bývá společné.
Pacienti (rodina) nosívají i sladké pečivo domácí výroby, chlebíčky vždy potěšily.
V LDN jsme dostaly od příbuzných všichni víno, kolem Mikuláše a Vánoc – květinu (v. hvězdu), dort, dále třeba klobásy, zabijačku, houby, ovoce, pletené ponožky aj. Také krémy na ruce, sprcháče 🙂 – to abychom se po 12h lopotě pěkně vymydlily :)

Nejčastější a vděčná je káva, bonboniéry, čokolády, chlebíčky…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nikdy jsem to nedělala, nemám ráda tohle „dárečkování“. Pokud sestry odvádějí dobrou práci, řeknu to dost jasně na vizitě, myslím, že je to pro ně lepší, než když jen dostanou bombonk, nebo kytinky… Pochvala od šéfa je určitě pro ně víc. To samé platí o lékařích. Když vím, že mi pomohli, řeknu jim to, nebo to roztroubím dál.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jellybeans1

Vhodným dárkem může být bonboniéra, květiny nebo třeba flaška vína ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Souhlasím se Sambou:

Ani já dárky nikdy nedávám.

Pochvala/vyjádření spokojenosti při malé
ale hlavně při velké vizitě je pro personál
mnohem lepší než jakékoliv dárky.

Kromě veřejného ocenění, jež myslím nikomu
není lhostejné, se často promítne i v platech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Osobně bych poděkoval květinou,popř­.velkou čokoládou.
Je to jejich práce,jsou za ni adekvátně ohodnoceni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Mám jenom jeden drobný poznatek. Švagrová pracovala jako sestra říkala, že čeho měly opravdu dost, tak to byly višně v čokoládě 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
KratochKarel

Když žena rodila, tak jsem nechal do porodnice na jméno sestřičky a paní doktorky co ženu rodily poslat každé kytici se vzkazem. Přijde mi to naprosto dostačující a vděčné gesto.

Nový příspěvek