FOG

Jaky darek dat synovci ke svatbe ?

Spise by me zajimala financni vyse.
Od obycejneho cloveka,aby to bylo „prijatelne“ pro obe strany,proste ,co se prave „nosi“.

Nejlepší odpověď
anonym

Dnes už není moderní dárek vhodný do kuchyně.My,tedy já i manželka dáváme finanční obnos.A jeho výše není ohraničena.Okolo 5 – 10 tisíc.

Další odpovědi
hanulka11

tak přijatelné… 2 tis. by mohly stačit/pro obyč. člověka/kdo má na víc ,ať dá víc

hanny 2

Neteři jsem dávala před třemi roky 5 tisíc.

anonym

Ja dala neteri 5 000 kc. Ale neuvedomila jsem si , ze byla prvni z mych dalsich 7 synovcu a neteri , ktera se vdavala. Tak uz abych zacala setrit.:( Na to je take dulezite myslet – davat vsem stejne. -iv-

Alesh

Každý si pod pojmem „obyčejný člověk“, přestaví něco jiného. Ono to ale není tolik o tom, jaký je darující (také je to důležité), ale jaký je obdarovávaný. Pokud je to též „obyčejný člověk“, pak bych to střelil na 1 – 3 tis., záleží i jaký máte spolu vztah, jak moc blízcí si připadáte, jak moc pompézní je plánovaná svatba atd. Jako dobré řešení mi přijde i dávat hodnotnější společný dar (domluvit se s dalšími strýci a tetičkami), něco o čem se ví, že si dotyčný přeje či, že by se to novomanželům hodilo.

venkovan

Někdy i blbost potěší víc něž nějaký extra dárek. Pokud je ta blbost od srdce, má větší hodnotu než kilo zlata z povinnosti. Za další v jakém vztahu jste k synovci – jestli velmi úzkém a nebo víc to pozvání je z rodinné slušnosti.

S1mon

Dobrým jídlem se nic zkazit nedá :), finanční obnos je suchý, bez fantazie, to se prochlástá a nic z toho