stana73

Jaký český vynález považujete za důležitý pro lidstvo?

Od semtexu po kostku cukru?

Nejlepší odpověď
anonym

Český lékař Jan Janský a jeho objevení 4 krevních skupin.

Další odpovědi
anonym

penicilín

Terryle

Za nás pidlovoký nominuju kontaktní čočky :o) Díky, pane Wichterle!

magicm18

Česky mozek,je to porad lepsi,nez blazni z Ameriky a silenci ze srany Alahu dej nam vlahu.Tak tedy vazne,je mozne ,ze kolo vymysleli Česi.Kdo vi?Tak Prokop Divis "blezkosvod"jinymy slovy hromosvod.No znate to,no ne?

FOG

Ja bych nominoval Karla Capka a jeho slovo " ROBOT „./Umely clovek – stroj,ktery pomaha lidem,pracuje za ne./
Zajimave na tom je,ze vlastne vzniklo z "roboty“ – povinne tezke prace pro vrchnost, vetsinou na poli,kterou zrusila myslim Marie Terezie.
Doplňuji:
Sorry – pro „dedu“,uz jsem asi dlouho z CZ pryc.Vim,ze to slovo K.C. pouzil ve hre „RUR“.

Děda Louda

Co takhle ruchadlo bratranců Veverkových, aby bylo co papat.

Pro FOGa: Slovo robot je sice české, pochází však od Karlova bratra Josefa Čapka.

led

Vrtulka na otváranie plechovky s krémom na boty
(vynález – akademik Heyrovský – Nobelová cena za chémiu 1959)
Doplňuji:
Je mi ľúto, burak, ale penicilín je anglický…

Myšák V.

Járovku od našeho génia Járy Cimrmana)))

anonym

Já jsem rozhodně pro dvoudílné plavky.