balca

Jaký byste mi doporučili notebook do 8000 Kč ?

Převážně na práci,takže nepotřebuji herní nb.
podmínky:1) bez OS (Win 8 my nevyhovují,Win 7 mám zakoupené)
2) Osvědčené typy z vašich zkušeností
Děkuji všem :) .
Doplňuji:
Díky za odezvy… měním požadavek.. OS tam klidně může být(takže pokud notebook bude mít Win 8 tak nevadí),jelikož si tam dám 7dmičky.
A prosím nepiště mi tu ať si raději koupím tablet,protože tablet je převážně na konzumování obsahu nikoli na jeho tvoření (pochybuji že v tabletu budu pracovat v CADU atd..) Děkuji. :)

Nejlepší odpověď
Quimby

Za mě osobně: http://www.ma­ll.cz/noteboo­ky-vyuziti/acer-aspire-e1-522-45004g50mnkk-nxm81ec005-cerny

Hlavně kvůli aspoň slušnému procesoru, AMD grafice – protože některé ntb mají problémy s integrovanou grafikou přehrát HD video na youtube, procesor by se mohl hodit na velká pdfka a celkově se neztratí.
Má numerickou klávesnici, 4GB RAM by mělo v pohodě stačit.
Jen bych upozornil, že pár lidí co mám Acer nepovažuje za kvalitní ntb, zvlášt u těchlech cen, já jeden mám a drží v pořádku tak nevím, ale tady není moc navýběr.

Pokud ne Acer, tak http://www.ma­ll.cz/noteboo­ky-vyuziti/hp-255-g2-f0z71ea
Jedná se o skoro ten samý, akorát má jen 2GB ram, což by sice mohlo být ve spojení s W7 tak akorát, ale nic extra do rezervy.

Další odpovědi
Ex-pert

Pokud chcete do ntb instalovat win 7, tak nemá smysl platit za operační systém. Doporučuji tedy Lenovo G500 a souhlasím s Klob1 AMD jsou proste šíleny grafiky co hřejou a žerou energii. Proto jsem taky pro INTEL a klidně s HD grafics, která full HD video hravě zvládne i ten CAD. I když sdílí paměť s ramkou tak u 4GB to není žádný problém.

Zdroj: http://www.ob­chody24.cz/ntb-lenovo-ideapad-g500-1005m-1-90ghz-4gb-sshd-500gb-8gb-15-6-hd-dvd-rw-dos-cerna-59412927

NikkiHeat

Tak v té ceně je to vcelku jedno. Jen bych doporučil přikoupit rok záruky, zvlášť u Aceru odcházejí rádi komponenty asi 14 dní po ukončení dvouleté záruky.

Questman

Do téhle ceny bych ti doporučil spíš tablet.
Vím, vím je to k ničemu a ntb je prostě klasa ale pokud stačí vážně jen na práci a nějaké ty volnočasovky, tak tablet je výhodnější.

Doporučil bych třeba tenhle http://www.al­za.cz/lenovo-ideatab-yt-10-3g-stribrny-d481110.htm
Lenovo dělá celkem slušné tablety a máš k tomu i nějaké pitominky navíc zadara :)

klob1

Na obale nezáleží, není důležité, co bude napsané značka napovrchu co budeš mít uvnitř, je důležitější. AMD bylo dobré za totáče,dnes už ne. nevím, Asi Lenovo, nejlépe vnitřek Intel. S možností grafiky, ne součástí základní desky, ty pak ubírají z Ram paměti.
Tak záruka běhu, je Intel a Microsoft, je známé, že jeden vyrábí pro druhého.
Mám Asus 4 jádro a docela pohoda. Jinak Notebook Lenovo a bylo dost výhod a ne zbytečných pitomostí navíc. I cena byla vůči výkonu přijatelná.
ACER je odpad, co se nevešlo do standartu, proto i ceny a výkony nic moc.
Ale každému vyhovuje něco jiného, takže někomu může být třeba dobrý zase.Ono záleží, co skutečně, kdo chce na tom dělat jaké má nároky.
Vypiš si, na papír, co chceš, aby uměl a měl, co chceš využívat a vedle, co nepotřebuješ, co by jsi měl zbytečné. Pak prorovnej a budeš pak nejlépe vidět, co ti výjde. Pak si projdi recenze přímo. A myslím,že také najdeš v hodný pro sebe NTB. Stejně ber, že dnes se většina vyrábí na dva roky,aby to max vydrželo.
Tak přeji úspěch.

huxa

Pochybuji, že na tomto budeš pracovat v CADech…
Jestli si svého času vážíš a budeš na daném stroji pracovat a vytvářet si zisk, rozhodně za něj dej minimálně 12 tisíc, abys tam ty CADy vůbec plynule rozjel.

Questman

Jak říká huxa.
Právě programy jako je AutoCAD, AutoInventor, Photoshop apod. jsou jedny hardwarově nejnáročnějších.
Takže si trvám na svém, pro tebe je nejvhodnější kombinací tablet s sebou a silnější železo doma.

ptáč

Viděl jsem ntb stařičký HP s XP za pakatel 1500,– Lepší za 2500,– ale jde o použité přístroje. I s optickou mechanikou.