Alegro

Jaky byl Rudolfuv horoskop od Johannese Keplera?

mam jako takovy maly referat zjistit jaky byl rudolfuv horoskop od johannese keplera..
JENZE to nikde nemuzu najit.. vsude nozmalni horoskop nebo se o nem nic nepise a je to holy zivotopis jak keplera tak rudolfa

neodpovidejte prosim vetami typu pouzij google, ze neumim hledat na internetu atd.. :)

dekuju za jakoukoliv kladnou (popř. zapornou) odpoved tykajicich se toho horoskopu :)
.
Doplňuji:
ano o albrechtovi je to vsude ale trvala na rudolfovi :S
mno co udelam aspon albrechta at nerika ze jsem na to zapomel ;) diky vsem

Nejlepší odpověď
annas

Nejvýznamnějším horoskopem, který sestavil J. Kepler, byl horoskop na Albrechta z Valdštejna. Horoskop na Rudolfa II. jsem nenašla, ale jen Keplerova slova, která vyjadřují vztah k císaři Rudolfovi II.

Astronom Jan Kepler se před Rudolfem II. hluboce skláněl, jeho lidské velikosti si vážil a usilovně se od něj pokoušel odvrátit neštěstí, o kterém se domníval, že je může vyčíst z hvězd. Svou úctu k císaři vyjádřil slovy: „Vypadá to, jako by měl císař jakýsi archimedovský způsob pohybu. Je tak pozvolný, že si ho oko sotva všimne, ale časem dostane do pohybu celou masu. Sedí v Praze, vůbec nerozumí válečnictví, ale dokáže zázraky, udržuje knížata v podřízenosti, dokáže je přimět k poddajnosti, ochotě, štědrosti, zadržuje vládce, který byl tolik let obávaný, dlouhým protahováním války ho udolává, aniž by se sám dostal do příliš velké nevýhody. Tímto způsobem vytváří základ k plnému mocenskému postavení, takže se zdá, že chybí už jenom podmanění turecké říše."

Podle článku Kletba císaře Rudolfa II., který vyšel v rámci projektu „Historica Esotérica Mystica“.

Další odpovědi
člověk

i vé době ,to byla přísně tajná osobní věc a vědění se trestalo,
jedině kdyby někdo našel zakopané keplerovi knihy,ale pochybuji,že by si dělal o tomto zípisky,
vše je jen doměnka