Michal Kole

Jaký byl protialkoholický zákon v letech 96–98 kdy se natáčel a vysílal seriál Hospoda na TV Nova?

Tomáš Babula přišel z kotelny a pil dokud nemusel jít opět přiložit do kotelny.

Václav Novák to samý, dal si pivo a sedl si za volant.

Jaké je to dnes ? jak se protialkohilický zákon přesně jmenuje ?

Nejlepší odpověď
anonym

V seriálu Hospoda pili herci pivo nealkoholické. Jestli si někteří myslí, že návaděli lidi k nezákonné činnosti, tak se mýlí. Lidé by měli mít dostatek rozumu a chápat, že se jedná jenom o seriál.
Doplňuji:
Jinak o nějakých protialkoholních zákonech nevím nic. Do hostince zavítám jenom několikrát do roka.

Další odpovědi
anonym

1 ► Babula dokonce porušoval ZP, nejenom že pil v prac. době, ale nebyl na pracovišti
2 ► Novák jednoznačně zákon o silničním provozu.
3 ► Jinak obce mohou vydávat vlastní vyhlášku (zák. o obcích) o požívání alkoholu, platnou pro obec
4 ► zákon o ochraně před tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami
http://www.zik­mund.org/alko­hol/zakony/37-89Sb.htm
platný:
http://www.epra­vo.cz/top/zako­ny/sbirka-zakonu/zakon-ze-dne-24-cervence-2009-kterym-se-meni-zakon-c-3792005-sb-o-opatrenich-k-ochrane-pred-skodami-pusobenymi-tabakovymi-vyrobky-alkoholem-a-jinymi-navykovymi-latkami-a-o-zmene-souvisejicich-zakonu-ve-zneni-pozdejsich-predpisu-17326.html/
pro zajímavost: V Hospodě by vám neměli nalít pokud jste opilí