Usoman

Jaký byl nejlepší český tank? (pancéřování, ráže kanonu, spolehlivost)

Nemyslím nějaký dovážený nebo vyrobený přesně podle nějakého jiného. Myslím ten, který navrhli Češi a vyrobili Češi.

Nejlepší odpověď
ten který je

Byl to náš lehký tank LT38.Po okupaci Československa si ho Němci zařadili do své výzbroje a byl nasazen k invazi do Polska.Tento tank prošel tažením do Sovětského svazu.Byl také ve výzbroji Slovenského štátu.