Jaký byl nebo bude váš dnešní nedělní oběd?

Co jste měli na dnešním stole za dobrotu?
U mě byla rychtářská hůl s bramborem.
Doplňuji:
Dík za příspěvky,
pro Barbakan:vypadá to dobře ,hodíš sem recept?

Nejlepší odpověď
anonym

Plněná kapsa se žampionovo-šunkovým přelivem.

http://www.2i­.cz/8a55e3c91a
Doplňuji:
Tak tady máš ten recept. 🙂 Vepřovou kýtu nakrájím na plátky, rozklepu,posolím, popepřím,posypu nadrobno nakrájenou šunku a přikryji plátkem sýru, sešpejluji aby to nevyběhlo ven, kapsu obalím v hladké mouce a zprudka opeču z obou stran, vložím do kastrůlku, mírně podleji vývarem, přikryji a dám na 15–20 minut do trouby, po této době okryju a nechám upéct dozlatova. Až je to měkké, maso vyjmu a na výpeku orestuji nadrobno nakrájenou cibuli spolu s PL hladké mouky, přidám zbytek šunky a pokrájené *žampiony, ochutím a zaleju šlehačkou. Popřípadě upravím hustotu přelivu, který lze různě kombinovat.
Maso vložím k přelivu, prohřeji a podávám z vař. brambory.
*neměl jsem čerstvé, tak byly konzervované.

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Vepřo knedlo zelo.

quentos

halušky s bryndzou a hlívou ústřičnou :{)>
Doplňuji:
*úlet, česky prej správně s brynzou, bryndza je slovensky :{)>

anonym

Dva bramboráky a mezi nimi vařené uzené se zelím (ty bramboráky jsem si ještě přidával).
Doplňuji:
http://www.ipri­ma.cz/primava­reni/recepty/bram­boraky-s-uzenym-se-zelim-podle-jitky-valkove

Domi Mašinka

Já teprve snídala 🙂

klumprt

Klasický guláš z hovězích líček. Můj teprve druhý pokus o guláš – velmi zdařilý, včera vařený. Inspirace zde: http://vladimir­kroupa.blog.id­nes.cz/c/118495­/Kdyz-vari-chlap-aneb-Gulas-z-hovezi-klizky.html

gecco

Já ´počítám´ spíše až s večeří – řízečky z krůtích prsíček marinované v jogurtu a vejci, obalené ve strouhance… A k tomu nějaké ´lupení´ (listový salát, rukola, polníček).
😉
Až je dodělám, přidám i foto.

marci1

Jelikož včera v restauraci na oslavě byl ( na přání většiny ) vepřový řízek ( mimochodem výborný měkkoučký-dokonce byly hned dva ), dnes byl odlehčený obýdek : losos na ledovém salátě, s cherry rajčátky a francouzským dresingem. Mňam. 🙂

briketka10

já měla čočku s uzeným se smaženou cibulkou a okurkou,
ale zítra se zase chystám na velkou mísu bramborovýho
salátu takovýho, jakej jsem měla na svátky dnes uvařím
dva hrnce brambor a už se na něj moc těším mňam mňam :)

Drap

Pečená skopová žebírka, brambor a kompot.

zjentek

tož jídlo bylo dobré ..takové teplé

NelieM

Já měla kačenku s červeným a bílým zelí :)

lota

Kuře – pečené se zeleninou a bramborem, vynikající, ač kuřata úplně nemusím.

gecco

DomiMašinka → správně – snídaně se nesmí uspěchat…
😉

anonym

Mašinka asi byla po tahu,že tak časně snídá,hodte sem recepty Barbakan a Gecco,díky vyzkouším

gecco

http://mowla.raj­ce.idnes.cz/nas­tenka#rizky.jpg
___
Můžeš použít v podstatě libovolné slušné maso (na fotce jsou krůtí prsa) – výborné jsou krůtí nebo pštrosí prsa; z vepřového panenka, karé, klidně i krkovička nebo plec, z kýty jen šál (oříšek mi připadá příliš suchý); z hovězího ´lepší´ steakové – vysoký roštěnec, kýta, samozřejmě svíčková; klokaní kýta či svíčková; zvěřiny je na řízky škoda a s menší drůbeží je moc práce…

  • nakrájím maso na tenké plátky (cca 1 cm, tyto řízky vůbec nenaklepávám)
  • marinádu dělám cca – 150 g jogurtu, dvě vejce, sůl (lehce ´přesolit´, ne moc, pozor na to, že jogurt je kyselý) a nějaké koření (drcený pepř, lépe zelený, chillie, drcený jalovec, česnek, rozmarýn, tymián…*), toto množství stačí asi na půl kila masa
  • naložím maso do marinády tak, aby ´plavalo´ a nechám v lednici minimálně 24 hodin (taky podle masa – drůběž tak max. 48 hodin, ale třeba hovězí nebo klokaní vydrží i týden)
  • vyndám z marinády, lehce ji oklepu (příliš silná vrstva se sloupne) a obalím ve strouhance **)
  • smažím na sádle, pomalu (nejnižší poloha plynu, na sklokeramice na cca 6) do ´zlatova´

Výtečné jsou teplé, ale ani studené ´neurazí´.
Já je jím bez přílohy (nebo s nějakým salátem), ale samozřejmě lze servírovat s brkaší, bramborem, bramborovým salátem, chlebem…
😉
___
*) pokud použiješ čerstvé koření, pozor, aby nezačalo kvasit, v tom případě je lépe dobu marinování dát max. 48 hodin
**) je to menší ´drbačka´, než trojobal a navíc, pokud máš mezi hosty nějakého alergika na lepek, snadno strouhanku zaměníš za drcené kukuřičné lupínky (cornflakes)

briketka10

Jugare,

jaké maso se
použije na tu hůl ?
někde píšou kuřecí
a jinde vepřové..

anonym

to je fouk,co máš Brigetko

briketka10

mám radějc vepřový,
ale zase u kuřecího je
psanej solamyl a s tím
to líp umím dávám si
výbornou sójovku tak
dík :)

anonym

Já dávám taky solamyl.