bobánek

Jaký byl na naších silnicích stěhován nejtěšší naklad a kde?

Zapsal se do Ginesovy knihy rekordů!
Doplňuji:
Omlouvám se bylo to po železnici.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem přepravu nejtěžšího nákladu po kolejích.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě je pozdně gotický chrám, který byl vystavěn v letech 1517–1550 po požáru města v roce 1515. Proslulost získal především v roce 1975, kdy byl přesunut po kolejích o 841 metrů, aby byl zachráněn z města, které bylo srovnáno se zemí kvůli těžbě uhlí.

V Guinessově knize rekordů je zapsán jako přeprava nejtěžšího předmětu po kolejích.