garibaldi

Jaký byl hlavní znak válečného hospodářství v první sv. válce?

Nejlepší odpověď
annas

Okopírovala jsem vám z německého zdroje. Víc v odkazu. Nadpis Průmysl a ekonomika

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­de&u=http://www­.dhm.de/lemo/html/wk1/­&prev=/search%3Fq%3DWir­tschaft%2Bzum%2Ber­sten%2BWorld%2BWar%2BI­I%2Bin%2BGerma­nia%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3Ddk3%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs%26­biw%3D992%26bih%3D657

Vzhledem k rozsahu a trvání bojů bylo nejprve nutné sladit celou ekonomiku v zemích zapojených do války s podmínkami války. Vynaložené obrovské úsilí spojené s výrobou válečného vybavení, zbraní a střeliva vytvořilo dříve neznámé válečné hospodářství. Snaha oslabit odpor nepřítele a zákazu dodávek zvenčí, byla agresivní reakcí na válečné ekonomiky na druhé straně. Britská blokáda v Severním moři a (opět od roku 1917, "plná"proti lodím neutrálních zemí).
To vše bylo patrné ve všech oblastech každodenního života. Ženy pracovaly poprvé v hojném počtu místo mužů v průmyslové výrobě, v sektoru služeb a ve správě. Civilisté – ztráty, únava, potřeba konsolidace, vytrvalost, propaganda, armádní cenzura.

Další odpovědi
arygnoc

tanky, pušky, munícia.
a lopaty na kopanie hrobov.