garibaldi

Jaký byl hlavní znak válečného hospodářství ?

Doplňuji:
v první světové válce a jak se tomuto říkalo ..... systém

Nejlepší odpověď
annas

Kde? Kdy? Obecně – co je válečné hospodářství.

Válečné hospodářství, hosp. přizpůsobené vedení války; je typické řadou mimořádných opatření, např. přídělovým hosp., přednostním rozvojem zbrojní výr., hospodařením prac. silami. Ve vztahu k nepřátelskému státu je charakterizováno různými opatřeními, např. embargem, konfiskací majetku nepřátelského státu, hosp. blokádou.

http://encyklo­pedie.vseved.cz/v%C3%A1l­e%C4%8Dn%C3%A9+hos­pod%C3%A1%C5%99stv%C3%AD

Doplňuji:
Šlo o systém tzv. řízeného hospodářství – podřízení zájmům státu.

Další odpovědi
Drap

Zbrojit a v první řadě co nejlépe zásobovat armádu.

led

„Všetko pre front“ to znamená, všetká výroba i život sú podriadené vojne…