Jaký by mohl být důvod?

Před chvílí jsem viděl na Netu záběry,kdy žáci 9.třídy demolují učebnu.Viděl jsem to proto,že se ti kabrňáci při tom natáčeli.
A to je ještě slabota,jsou i filmy,dokonce s titulkama,mlátí na nich lidi,v tomhle př.bezdomáče.Proč? To se „realizují“? Asi .
Doplňuji:
Při představě,že jednou,nevyhnu­telně,oni budou vychovávat další deváťáky.....Krás­ný,nový svět.
Ale třeba to nevidím,jak je v kurzu,pozitivně.

Nejlepší odpověď
kropitko

no od syna vím,že taková videa jsou trendy,kdo to natočí,to je frajer.
Už jsme to doma probírali,je to hrůza,spíš mě překvapuje kde jsou v tu chvíli učitelé??!!

Další odpovědi
Lucimia

Přijde mi to hrozné. Tohle se dřív nedělo a ani nemohlo dít, protože učitelé měli nad žáky pevnou ruku a uměli si sjednat respekt. Dneska ne. ☹ Je to smutné a nevím, kde jednou bude naše budoucnost.

quentos

to máš podobné, jako když někdo pohlavně zneužívá dítě a natáčí si to. Oni se pak na to koukají sami a uspokojují se tím. UTvého příkladu, na rozdíl od toho zneužívacího, však můžem jen ucedit „Když je to baví…“ … kde asi byla tou dobou „veledůležitá“ policie?

ten který je

Bohužel k tomuto stavu přispívají někteří naši politici,kteří chtějí prosadit to,že i výchovný pohlavek od rodičů bude trestán.Nejsem zastáncem bití dětí ale výchovný pohlavek ještě nikomu neublížil.Pamatuji si když byla u mne jedna známá z Německa se sedmiletým hošíkem jaké to bylo utrpení.Klouček rozmazlenej,vše musel dostat,neustále knoural a když se mu nevěnovala pozornost byl vzteky bez sebe.Jeho maminka na něj jen tutunu.No hrůza.

ReHu

Jo, je to tedy síla. A trvá to už delší domu. Kamarád je ve jedné brněnské zákl.škole ředitelem a když mi líčí ty story, tek se mi nechce ani věřit.
Rodiče na výchovu kašlou, nemají moc času ani nervy, škola kašle mnohdy také (osobní zkušenost) a když ne, tak to stejně nemůže nahradit výchovu doma.
A jaké mají děti příklady? TV programy, tresty nízké či žádné, pohlavek na veřejnosti dát nemohu,…
A tito maldí budou vychovávat další generaci ve podobném duchu.
I mě někdy přepadnou myšlenky typu – děti v dnešní české společnosti???? Mít- nemít???
Ale třeba to není v globálu tak moc špatné a vše se v dobré obrátí 🙂.

GangstaHelper

A víte čím to je? Vsadím se, že kdyby Vaše děti přišly domů s poznámkou, že něco takovéhu udělali, jistě by Vám vaše děti tvrdily, že to ony ne, že si na ně učitel zasedl, že se k tomu dostaly nevinně apod.

Někteří z Vás by se ještě vydali do školy sjednat pořádek s učiteli.

Vsadím se, že vy byste si to rodičům ani říct nedovolili…

Základku jsem opustil před pár roky, dobře vím, že přesně tak to chodí.

anonym

Nejde o dohled s bičíkem. Jde o to že po dlouhá léta upadala morálka. Děti si mohou dělat co chtějí. Vlivem kvalitnějšího způsobu života, zdravější výživou rostou děti rychleji, bují v nich nezkrotitelné hormony a ony jsou z nich nešťastné. Neví co s nimi. Proto bude svět plnější otrlých a ničeho se neštítících zmetků. Motiv zabíjení, vražd nebude z nenávisti ale jen tak, kvůli adrenalinu. To je jejich svět a jim patří, v tomhle budou muset žít. Proto jsou živelní pohromy a války, aby se nadměrný růst nezralého lidstva zpomalil.

led

Súhlasím, že je to hrozné. Ale váľať vinu len na rodičov a učiteľov je nedostatočné. Na vine sme všetci! Oni opakujú, to čo vidia a počujú. Všimnite si len, aký veľký podiel zaberajú v médiách rôzne akčné, násilné príbehy – filmy, hry… V TV pravidelne sledujeme v zprávach i hlavných programoch návody na také akcie. NEOSPRAVEDLŇUJEM ICH! Práve naopak. Treba vysvetľovať deťom už v malom veku škodlivosť a aj trestať. A nie hladkať po hlavách.