Jaký by mohl být důvod?

Všechny staroegyptské kresby,nebo reliefy, jsou koncipovány tak,že postavy mají obličej vždy z profilu. Sochy – to je jiná píseň.Nechce se mi věřit,že by to staří Egypťané nesvedli......
Doplňuji:
Chápu.Jak tedy dovedli vysochat sochu?

Nejlepší odpověď
annas

Bubco, něco jsem Vám našla, ale nějak se mně neopodařilo text překopírovat.

Informace je v diplomové práci EGYPT od Markéty Michnové na str. 13 a dál. Bod 5. Egyptské umění. 5.1 Malířství.

Uvedený odkaz mně nešel otevřít, proto zkuste takto:

http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&lr=­&rls=com.micro­soft:en-US&q=pro%C4%8­D+maj%C3%AD+e­gyptsk%C3%A9+pos­tavy+obli%C4%8Dej+­v%C5%BEdy+z+pro­filu&start=10&sa=N

Pak otevřte 6. nadpis
Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích …
theses.cz/id/mnu­ri7/downloadPra­ceContent_adi­pIdno_1241

Zdroj: http://theses­.cz/id/mnuri7/dow­nloadPraceCon­tent_adipIdno_1241

Další odpovědi
Michal

V té době se tak malovalo,protože malíři té doby jinak malovat neuměli.

Radovan M

Co jsem viděl nebo slyšel, všude říkali že dřív to prý ještě neuměli…

ReHu

Možná, že kresby jsou složitější než sochařina.

GM

Staří Egypťané samozřejmě uměli malovat i jinak než jen z profilu, ale dodržovali tento způsob malby zřejmě z náboženských důvodů.

anonym

Když já dokážu rukou neumělou „namalovat“ poloprofil,nebo anfas,pochybuji,že by To Oni nesvedli.Socha by mi už dělala docela problémy.

anonym

Když já dokáží rukou neumělou „namalovat“ poloprofil,nebo anfas,pochybuji,že by To Oni nesvedli.Socha by mi už dělala docela problémy.