JeRRyi88

Jaký by měl mít člověk plat, aby se uživil v podnájmu s přítelkyní?

Zdravím.
Vím, že je to taková blbá nevypočítatelná otázka, ale kolik by musel člověk pobírat aby při normálnim užívaní el., vody, elektriny uživil sebe i přítelkyni ve svém bytě (podnájmu, když bude pronájem stát např 4000).
Jsem sice mladý a před rokem sem dokončil školu, ale teď už pracuji rok a chtěl bych vědět jestli bych na to měl. Chtěl bych si źít ve vlastním, každý to zná. Hlavně mě trápí, že nemám soukromí a víkendový ranní klid na spánek, tak proto to řešim.

Nejlepší odpověď
Lamalam

To je opravdu taková blbá nevypočítatelná otázka. Někdo vyžije s 9000 Kč, někomu nestačí ani 50 000 Kč. Na to se opravdu nedá odpovědět.

Další odpovědi
ivzez

Na takto formulovanou otázku lze odpovědět pouze takto:
„Takový, aby se uživil v podnájmu i s přítelkyní.“

Dívejte se na to obráceně: Jaký podnájem/pronájem hledat,
abych vyšel s příjmem XY? (Za XY dosaďte stávající příjem.)
_______

Reakce na odpověď Matesaxe:

Energie se hradí i v podnájmu, jenom se
měřící zařízení nepřevádějí na podnájemníka.

Někdy jsou zahrnuty v ceně podnájmu, což je chyba, protože pak majitel nemá na základě čeho požadovat případný nedoplatek. Rozumnější je i v případě podnájmu oddělit částku za podnájem od záloh na energie. Potom lze spotřebu energií vyúčtovat.

_______

Doplňuji:

I podnájemník, který má energie zahrnuty v ceně podnájmu, by měl sledovat
stavy plynoměru a elektroměru, měl by mít zapsány počáteční stavy k datu nastěhování, aby měl v případě požadavku majitele argumenty, proč mu např.
nezaplatit spotřebu za zimu, kdy ještě bydlel jinde.

zjentek

čtyřicet čistýho ..s tím by ses mohl uživit a celkem normálně i žít.
Hodně se ti to v hlavě rozporuje, např.- „s přítelkyní, při normálním užívání vody“ ..co to jako je? To jako vážně? ;O

ReHu

Záleží na konkrétním městě.
Pha je dražší než Mělník.
Jak velký bydlení chcete? Garsonku? 2+kk ?
Na placení budete 2?
Obědy máte v práci? Rodiče vám občas nabalí proviant?

Awe

Nejjednoduší možnost. Prostě se odstěhuj a ono tě to rychle naučí uživit se i třeba s 2000 Kč. Až budeš pár měsíců sám, a zjistíš že nemáš ani na žrádlo, rychle vše přehodnotíš a budeš se chovat finančně odpovědněji. Někomu stačí 4000 Kč na jídlo za měsíc, mě nestačí ani 8000 kč na měsíc. Holt každý je jinak rozežraný :)

anonym

Při podnájmu se energie neplatí. Tak vám jde o nájem, anebo podnájem? Každopádně výdaje musíte znát – včetně cen energií, fondu oprav, výtahu, internetu, … Já za podnájem dám 4 600,– a za jídlo 2 000,– s tím, že mnohdy až polovinu stravy tvoří posbírané plodiny a ulovená zvířata. (A občas v přírodě přespávám.) Například dnes jsem za jídlo nevydal ani korunu. Pak bych počítal s tím, že pro podnájem pro 2 to bude chtít minimálně 10 000,–. Otázkou však právě je, zda chcete nájem či podnájem a zda s přítelkyní, anebo zda ona má být nájemník a vy podnájemník. Tak jak to je? No a nájem pro 2 s energiemi a spol? 15 000,– minimálně. V Praze 20 000,– až 25 000,–… (Já bydlím v Hradci Králové.)

anonym

Všechno také záleží na tom, jak jste nároční a co si dokážete odpustit.Inter­net..stojí peníze, paušál v telefonu…stojí peníze, dlouhé sledování TV..stojí peníze, dlouhé či časté sprchování..stojí peníze.
Jsem NEZAMĚSTNANÝ, manželka má výplatu 8500 z toho 1200 dá jen za autobus do práce a musíme z toho vyžít.Akorát máme tu výhodu, že bydlíme ve svém domku.

Agneta

Po sedmi nedostatečných odpovědích musím přijít zase já, jinak se tu nic nedozvíš:DDD

Takže pokud budeš mít minimálně 12 000,– netto, tak by to šlo. Kolik máš?:D