Avatar uživatele
JeRRyi88

Jaký by měl mít člověk plat, aby se uživil v podnájmu s přítelkyní?

Zdravím.
Vím, že je to taková blbá nevypočítatelná otázka, ale kolik by musel člověk pobírat aby při normálnim užívaní el., vody, elektriny uživil sebe i přítelkyni ve svém bytě (podnájmu, když bude pronájem stát např 4000).
Jsem sice mladý a před rokem sem dokončil školu, ale teď už pracuji rok a chtěl bych vědět jestli bych na to měl. Chtěl bych si źít ve vlastním, každý to zná. Hlavně mě trápí, že nemám soukromí a víkendový ranní klid na spánek, tak proto to řešim.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Agneta před 3121 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

To je opravdu taková blbá nevypočítatelná otázka. Někdo vyžije s 9000 Kč, někomu nestačí ani 50 000 Kč. Na to se opravdu nedá odpovědět.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Na takto formulovanou otázku lze odpovědět pouze takto:
„Takový, aby se uživil v podnájmu i s přítelkyní.“

Dívejte se na to obráceně: Jaký podnájem/pronájem hledat,
abych vyšel s příjmem XY? (Za XY dosaďte stávající příjem.)
_______

Reakce na odpověď Matesaxe:

Energie se hradí i v podnájmu, jenom se
měřící zařízení nepřevádějí na podnájemníka.

Někdy jsou zahrnuty v ceně podnájmu, což je chyba, protože pak majitel nemá na základě čeho požadovat případný nedoplatek. Rozumnější je i v případě podnájmu oddělit částku za podnájem od záloh na energie. Potom lze spotřebu energií vyúčtovat.

_______

Doplňuji:

I podnájemník, který má energie zahrnuty v ceně podnájmu, by měl sledovat
stavy plynoměru a elektroměru, měl by mít zapsány počáteční stavy k datu nastěhování, aby měl v případě požadavku majitele argumenty, proč mu např.
nezaplatit spotřebu za zimu, kdy ještě bydlel jinde.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

čtyřicet čistýho ..s tím by ses mohl uživit a celkem normálně i žít.
Hodně se ti to v hlavě rozporuje, např.- „s přítelkyní, při normálním užívání vody“ ..co to jako je? To jako vážně? ;O

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Záleží na konkrétním městě.
Pha je dražší než Mělník.
Jak velký bydlení chcete? Garsonku? 2+kk ?
Na placení budete 2?
Obědy máte v práci? Rodiče vám občas nabalí proviant?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Nejjednoduší možnost. Prostě se odstěhuj a ono tě to rychle naučí uživit se i třeba s 2000 Kč. Až budeš pár měsíců sám, a zjistíš že nemáš ani na žrádlo, rychle vše přehodnotíš a budeš se chovat finančně odpovědněji. Někomu stačí 4000 Kč na jídlo za měsíc, mě nestačí ani 8000 kč na měsíc. Holt každý je jinak rozežraný :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Při podnájmu se energie neplatí. Tak vám jde o nájem, anebo podnájem? Každopádně výdaje musíte znát – včetně cen energií, fondu oprav, výtahu, internetu, … Já za podnájem dám 4 600,– a za jídlo 2 000,– s tím, že mnohdy až polovinu stravy tvoří posbírané plodiny a ulovená zvířata. (A občas v přírodě přespávám.) Například dnes jsem za jídlo nevydal ani korunu. Pak bych počítal s tím, že pro podnájem pro 2 to bude chtít minimálně 10 000,–. Otázkou však právě je, zda chcete nájem či podnájem a zda s přítelkyní, anebo zda ona má být nájemník a vy podnájemník. Tak jak to je? No a nájem pro 2 s energiemi a spol? 15 000,– minimálně. V Praze 20 000,– až 25 000,–… (Já bydlím v Hradci Králové.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Všechno také záleží na tom, jak jste nároční a co si dokážete odpustit.Inter­net..stojí peníze, paušál v telefonu…stojí peníze, dlouhé sledování TV..stojí peníze, dlouhé či časté sprchování..stojí peníze.
Jsem NEZAMĚSTNANÝ, manželka má výplatu 8500 z toho 1200 dá jen za autobus do práce a musíme z toho vyžít.Akorát máme tu výhodu, že bydlíme ve svém domku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Po sedmi nedostatečných odpovědích musím přijít zase já, jinak se tu nic nedozvíš:DDD

Takže pokud budeš mít minimálně 12 000,– netto, tak by to šlo. Kolik máš?:D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek