ondra07

Jaký by měl být prodejce aut?

Čtu recenze největších autosalonů v ČR.. Invelt Praha, Renocar, Cartec Group, Auto Jarov apod.. a jedním slovem hrůůůza.
Každý píše, jak je nespokojený s přístupem prodejců, servisů apod.. prodejcům jde jen o to, aby prodali rychle auto, ale už se vůbeec nezajímají o další servis a mravné chování, aby měli další zákazníky z doporučení.
Nechápu to.. Nebudu to tady rozepisovat, v každém autosalonu je to to samé.. a možná 10% z lidí, kteří tam pracují, jsou opravdu super, ale většina, no hnus.

Otázka zní: Jací by podle vás měli být prodejci, abyste si u nich koupili auto?
Co by měli splňovat, nebo udělat, pro vaši spokojenost? Podělte se o ty nejdůležitější rady.. :) Já to samozřejmě vím, ale chci nabrat další poznatky, o kterých třeba nevím.

Odpovědi
Rokio

Podle mě správný prodejce aut musí být čestný, etický, empatický, chovat se zdvořile a taktně k zákazníkovi, vypadat dobře, ale ne příliš elegantně (přeplácaně), mít nějaké hodnoty a samozřejmě mít talent a musí to být odborník ve své profesi.

Kepler

V každém případě by měl být schopen doložit původ auta. Neměl by lhát, nebo zamlčovat skutečný stav vozidla. Měl by taky doložit servisní knížku auta, kde by mělo být uvedeno jakými opravami a údržbou vozidlo prošlo. No a samozřejmě by neměl jakkoliv podvádět, třeba stáčením počítače kilometrů. Takovému prodejci bych byl schopen připlatit třeba i 50 litrů za důvěryhodnost. To je ale zřejmě sci-fi.

anonym

pokud se jedná o nový vůz, tak mě zajímá cena. prodejce umí jít s cenou dolů, přidat různé bonusy a pokud má auto ihned k odběru, tak ho beru. čekat na auto 6 týdnů, jako čekala moje přítelka, tak to bych šel jinam, ale bylo v Pardubicích o 20 tis. levnější než v Praze a ještě něco navíc. pokud by to byl cizinec, tak odcházím ihned.