DreamCatcher

Jaký by měl být ideální (demokratický) politik?

Nejlepší odpověď
Drap

V jaké demokracii ?

Další odpovědi
Kelt

Ideální není nic, ale pod pojmem ideální politik by podle mého názoru vyhovoval Jan Masaryk.

led

Mrtvý.
Je to kruté, ale čo to je za pojem ideálny demokratický politik? Politik, ktorým demokraticky lomcujú davy voličov, ktorý plní vôľu každého svojho voliča? Je to vôbec možné? Politik bez vlastného názoru, pretože ak má vlastný názor, nemôže plniť názory všetkých. Keď tak sledujem trochu dejiny, trochu súčasnosť výraz „ideálny demokratický politik“ zaznieva asi len pri pohreboch a nekrológoch.

marci1

Ideálního demokratického politika si nedokáži dost dobře představit. Měl by být čestný, neúplatný, sympatický, empatický, mít sociální cítění, smysl pro rodinu, být vzorem pro slušné lidi, mít smysl pro humor, pomáhat potřebným lidem a hlavně mít rád lidi a chtít, aby se měli všichni o něco lépe. Zní to jako klišé, ale tak nějak bych si ho představovala. 🙂

anonym

DÚ???
Tak podumej a nějaké ty vlastnosti dej ´do kupy´, pak je sem – případně, umísti k vyjádření našich názorů…
😉

Nuk nuk

Žádný. Leda inteligentní náčelník v prvobytně pospolné společnosti.

NikkiHeat

Ideální politik má motto: Moc má být směřována do rukou těm co o ní stojí nejméně.
Tento názor zastával : Lucius Quinctius Cincinnatus

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cin­cinnatus