Ella

Jaký benzín tankovat?

máme Peugeot 309. Je jedno jestli to bude natural 95 nebo 91? Otec mi to nechce říct…
Doplňuji:
děkuju vám pánové =)

Nejlepší odpověď
anonym

Ale máš lakomého taťku. Dává se N95 !

Další odpovědi
Elk

Samozřejmě 95 a taťku v tom prípadě nevoz, jenom, když přispěje…

poa.li

Každopádně 95. Na 91 pojede taky, ale motor bude trpět. Osobně někdy natankuji i 98 – auto pak jede lépe a pocit a požitek z jízdy je lepší.

venkovan

Lze také opsat z techničáku VIN kód a ten poslat do servisu nebo se tam zastavit osobně. Měli by najít správný motor a i co lít do nádrže. V základě je to Natural 95, 98 bych moc nedával – každý benzin má jiné vlastnosti na ně má být nastaveno zapalování směsi v motoru.
Tatínek chce být jen důležitý – obává se konkurence, že jeho děti mu nakonec dokáží, že jezdí lépe (po chvilce praxe). Osobně se k tomu stavím jinak – co nejdřív děti naučit jezdit, co nejdřív je seznámit technickými záležitostmi auta a potom si užívat pozorování svata ze sedadla spolujezdce. To je taková pohoda se nestarat co s volantem.

Zdroj: život

roxy52

Né že ti to taťka nechce říct,on to prostě neví a nechce to přiznat :))